Партія "Слуга народу" в цьому році не подала жодного фінансового звіту – "ЧЕСНО"

Поділитися
Партія
За даними "ЧЕСНО", фінзвіти за третій квартал року подали лише 23% політичних партій.

У третьому кварталі більшість політичних партій, зареєстрованих в Україні, не подали фінансові звіти до Національного агентства з питань запобігання корупції. Про це повідомили в Громадському русі “ЧЕСНО”, посилаючись на відповідь НАЗК.

“У третьому кварталі лише 87 із 380 (23%) зареєстрованих політичних партій подали фінансові звіти до НАЗК... Жодна з представлених у Верховній Раді партій не подала до НАЗК фінансового звіту за третій квартал 2020 року. Цього року “Слуга народу” не подала жодного квартального звіту. Лише одна парламентська партія подала звіт за другий квартал 2020 року”, - повідомили в “ЧЕСНО”.

Вказано, що за звичних умов партії мали подати фінзвіти у травні, тоді ж їх мали й оприлюднити. За другий квартал необхідно було б подати звіти у серпні, за третій – у листопаді. Однак, через пандемію коронавірусу, у квітні Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, направлення на боротьбу з COVID-19. Крім іншого, такі зміни дозволили подавати свої фінансові звіти протягом 40 днів після офіційного завершення карантину. Оскільки Кабмін системно продовжує карантин, неможливо передбачити, коли політсили подадуть свої фінзвіти.

“Значна частина місцевих організацій політичних партій під час місцевих виборів для фінансування своїх витрат на передвиборну агітацію використовували власні кошти, а джерело походження цих коштів залишатиметься невідомим, поки відповідні політичні партії не подадуть квартальні звіти до Національного агентства з питань запобігання корупції”, - зазначили в “ЧЕСНО”.

У Громадському русі пояснили, що мова йде про сотні мільйонів гривень. Адже лише у Києві партії перерахували з поточних на виборчі рахунки 288 мільйонів гривень. 

“Звіти, особливо за третій квартал, мають показати як походження коштів на виборчу кампанію, так і обсяги витрат на рекламні кампанії до офіційного старту кампанії”, - додали в “ЧЕСНО”.

Раніше в НАПК повідомили про те, що рішення Конституційного суду щодо деяких положень Закону “Про запобігання корупції” ускладнило процес перевірки фінансових звітів політичних партій.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської ОПЗЖ щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій. Як повідомляло ZN.UA, через день, після рішення суду, Кабмін своїм рішенням відновив роботу реєстру. Таке рішення стало результатом термінової наради Ради нацбезпеки та оборони, зібране президентом Володимиром Зеленським через рішення КСУ.

У свою чергу НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

4 грудня Верховна Рада ухвалила закон, який відновлює відповідальність за недостовірне декларування. Документ передбачає відповідальність за недостовірну інформацію в деклараціях про доходи у вигляді, штрафу, громадських робіт або обмеження волі. Щоправда, раніше таке правопорушення передбачало ув’язнення.

Крім того, у Верховній Раді зареєстрували законопроект №4470, який передбачає відновлення повноцінної роботи НАЗК. Цей документ, як і законопроект про складення адмінпротоколів щодо суддів, розробила робоча група з врегулювання конституційної кризи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі