Міністри освіти України і Болгарії обговорять імплементацію "мовної статті" закону про освіту

Поділитися
Міністри освіти України і Болгарії обговорять імплементацію "мовної статті" закону про освіту У середу в Одесі обговорять навчання болгарських нацменшин в Україні © peopleandcountries.com
Закрита зустріч міністрів відбудеться 1 листопада в Одесі.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у середу, 1 листопада, обговорить з міністром освіти і науки Болгарії Касиміром Валчевим питання мови освіти національних меншин в Україні.

"1 листопада 2017 року міністр освіти і науки України Лілія Гриневич перебуватиме з робочою поїздкою в місті Одесі. Лілія Гриневич проведе закриту зустріч з міністром освіти і науки Болгарії Касиміром Валчевим для обговорення логіки імплементації ст. 7 Закону "Про освіту"", - йдеться у повідомленні, опублікованому на офіційному сайті МОН.

За підсумками зустрічі міністрів, після спільного відкриття лінгафонного кабінету в загальноосвітній школі №31, відбудеться прес-підхід.

Нагадаємо, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) провела термінові дебати щодо прийнятого в Україні закону "Про освіту", зокрема за ст. 7, що стосується мови викладання. Згідно затвердженої резолюції, закон не забезпечує право нацменшин навчатися рідною мовою й істотно скорочує їхні права. Також ПАРЄ просить у повній мірі забезпечити виконання висновків Венеціанської комісії щодо цього закону.

Раніше голова МЗС Угорщини Петер Сійярто виступив за перегляд Угоди про асоціацію Україна-ЄС через український закон "Про освіту", який нібито порушує принципи цієї угоди.

Своєю чергою голова МЗС України Павло Клімкін заявив про те, що Київ допускає перегляд Угоди про асоціацію лише в контексті забезпечення чіткої європейської перспективи України.

Закон "Про освіту" набув чинності 28 вересня. Відповідно до статті 7 закону, починаючи з 1 вересня 2018 року дошкільну та початкову освіту діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну.

Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких держав читайте в матеріалі Василя Балушка ""Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі