Конституційний суд України отримав сім законопроектів, які направила Верховна Рада, повідомила пресслужба КСУ. Всі документи Конституційний суд отримав у п'ятницю, 6 вересня.
До КСУ для надання висновку надійшли такі законопроекти:
- щодо скасування адвокатської монополії;
- щодо надання президенту України повноважень утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад директора НАБУ та директора Державного бюро розслідувань;
- щодо законодавчої ініціативи народу;
- щодо уповноважених Верховної Ради України;
- щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи;
- щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України;
- щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради.
Згідно з процедурою розгляду конституційних змін, Верховна Рада повинна направити відповідний законопроект до Конституційного суду для отримання висновку про відповідність ініціативи ст. 157 і ст. 158 Основного закону. Після отримання висновку КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні такий законопроект не менш як 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, Рада може розглядати його для прийняття в цілому. Для цього буде потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв.
Раніше, представник президента в Конституційному суді і член парламентської фракції "Слуги народу" Федір Веніславський спрогнозував, що Верховна Рада зможе розглянути в першому читанні проекти законів про внесення змін до Конституції до завершення поточної сесії. Друге читання, на думку депутата, відбудеться вже на наступній сесії, на початку 2020 року.