У Зеленського спрогнозували строки внесення запропонованих змін до Конституції

Поділитися
У Зеленського спрогнозували строки внесення запропонованих змін до Конституції Представник президента в Конституційному суді розраховує, що складнощів у зміні Основного Закону не буде © president.gov.ua
За один сесійний день депутатська більшість направила до КСУ сім законопроектів про внесення змін до Основного Закону.

Представник президента в Конституційному суді і член парламентської фракції "Слуги народу" Федір Веніславський прогнозує, що Верховна Рада зможе розглянути в першому читанні проекти законів про внесення змін до Конституції до завершення поточної сесії. Друге читання, на думку депутата, відбудеться вже на наступній сесії, на початку 2020 року.

"У Конституційного суду України є місяць-два для того, щоб їх (законопроекты, - Ред.) розглянути. Після того, як КСУ розгляне ці законопроекти і надасть висновок про їх відповідність вимогам статей 156, 157 Конституції України, Верховна Рада зможе їх попередньо прийняти більшістю. Ми сподіваємося, що це станеться на цій черговій сесії, що відкрилася сьогодні", - заявив Веніславський у вівторок, 3 сентябюря.

"На наступній черговій сесії, яка відкриється в перший вівторок лютого 2020 року, Верховна Рада України зможе їх прийняти повністю. Якщо за це проголосують 300 або більше народних депутатів", - додав він.

Як повідомлялося, 3 вересня Верховна Рада України, і прогнозувало DT.UA, внесла зміни до статті 80 Конституції України, яким скасувала депутатську недоторканість із 1 січня 2020 року. Рішення підтримали 373 депутати – представники усіх депутатських фракцій, за винятком "Опозиційної платформи – За життя". Того ж дня спікер Дмитро Разумков підписав проект закону і направив його президентові.

Крім того, Верховна Рада направила до Конституційного суду сім законопроектів про внесення змін до Основного Закону: законопроекти про скасування адвокатської монополії, про повноваження президента створювати регуляторні органи, призначати і звільняти директорів НАБУ і ДБР, про законодавчу ініціативу народу, про парламентських уповноважених у різних сферах, про скорочення кількості народних депутатів до 300 і закріпленні пропорційної виборчої системи, про позбавлення депутатів повноважень за "кнопкодавство" і прогули і про право Раді створювати консультативні та дорадчі органи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі