Якщо суд визнає процедуру неконституційною, проводити оцінювання щодо суддів, які не пройшли його, буде незаконно, наголосив у розмові з журналістами їх співрозмовник.
Крім того, КСУ планує зрівняти у статусах суддів "старого" Верховного суду і Верховного суду, створеного в результаті судової реформи, розпочатої за п'ятого президента України Петра Порошенка.
Згідно з рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), суддів "старого" суду, які не пройшли конкурс до Верховного суду України, повинні були перевести до апеляційних судів, а в разі незгоди – звільнити.
У жовтні 2016 року судді "старого" ВСУ звернулися до Конституційного суду з поданням про "неконституційність" окремих положень закону "Про судоустрій і статус суддів". У ньому судді вказали на неможливість ліквідації "старого" суду.
"Проєкт рішення повинен бути представлений на ознайомлення суддів сьогодні, 2 вересня. Планується, що рішення буде прийнято до 21 вересня, коли у трьох суддів КС, зокрема у голови суду Наталі Шаптали, закінчуються повноваження", - йдеться в матеріалі.
За даними співрозмовника журналістів, судді Конституційно суду, з якими проводилися переговори про визнання оцінювання неконституційним, фігурують у записах Національного антикорупційного бюро (НАБУ), зроблених в Окружному адміністративному суді Києва.
Нагадаємо, із 2700 суддів, які пройшли оцінювання у ВККС (це майже половина всіх діючих суддів, оцінювання решти триває), до звільнення рекомендували трохи більше 150 осіб і лише 16 (0,5%) звільнили за результатами оцінювання.
Інші "забраковані" Громадською радою доброчесності або продовжують працювати, або ж пішли у почесну відставку з довічним грошовим забезпеченням. При цьому чверть суддів нового Верховного суду – це особи з негативними висновками ГРД.
Докладніше про проблеми судової реформи читайте у статті Романа Куйбіди "Як зупинити корозію правосуддя" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".