Ми підписали документи з підрядниками про економію у 18 мільярдів гривень на вже затверджені проєкти — віцепрем’єр з відновлення

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Ми підписали документи з підрядниками про економію у 18 мільярдів гривень на вже затверджені проєкти — віцепрем’єр з відновлення © Олексій Кулеба/Facebook
За словами Олексія Кулеби, відомство також зацікавлене у тому, аби зберегти конкуренцію на ринку.

Фронтуючі підрядники з будівництва захисту енергооб’єктів та інших об’єктів інфраструктури, які працювали з Міністерством розвитку громад та територій до призначення нового керівника відомства, заробляли не 15%-30%, а значно більше. Зокрема, мова йде про Олександра Бойка («Автомагістраль-Південь»), Максима Шкіля (група компаній «Автострада»), Юрія Шумахера (група «Рост»). Чи зміниться ситуація зараз, розповів у інтерв’ю ZN.UA віцепрем’єр-міністр з відновлення — міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, з яким поспілкувалася редакторка відділу внутрішньої політики Інна Ведернікова.

«Ми змінюємо підхід. Міністерство зібрало підрядників, коли обговорювали питання будівництва другого й третього рівня енергетики. Ми окреслили свою позицію щодо необхідності зменшувати витрати. Підрядники пішли нам назустріч, і ми підписали документи про економію у 18 мільярдів гривень на вже затверджені проєкти. Кошториси буде перераховано. Оптимізація процесів триває», – зазначив Кулеба.

За його словами, відомство також зацікавлене у тому, аби зберегти конкуренцію. Міністр запевнив, що Мінрозвитку аналізує, хто і як виконує роботи на другому рівні. Адже вже видно, що є ті, хто виконав ці роботи за, умовно кажучи, менші кошти.

«Дивимося, за рахунок яких технологій, чому та які рішення ухвалювали. Сухомлин виїжджає на об’єкти, тобто ми в постійному пошуку оптимальних варіантів. У нас не було проєктних рішень перед початком війни, як захищати бетонними, як ви кажете, «жабками» трансформатори. І, звісно, нині є кілька видів рішень. Для нас важливо обрати оптимальне: найшвидше та найдешевше», – додав віцепрем’єр-міністр.

На думку Кулеби, жоден підрядник зараз не може сказати, що є якийсь фаворитизм або, що хоч якась частка гри відбувається на чиюсь користь. Навпаки, запевняє міністр, є певна критика з боку колишніх фаворитів, чому ми вибудували роботу в такий спосіб.

У першій частині інтерв’ю Олексій Кулеба розповів Інні Ведерніковій про суб’єктність Кабінету міністрів, ключові виклики міністерства, побудову комунікації з місцевою владою, корупційні ризики бюджету і регіональну політику.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі