Законопроект про скасування адвокатської монополії відправили на висновок до Конституційного Суду

Доповнено
Поділитися
Законопроект про скасування адвокатської монополії відправили на висновок до Конституційного Суду © КСУ / Facebook
Ці поправки були прийняті в рамках судової реформи в 2016 році.

Верховна Рада підтримала та направила на висновок до Конституційного Суду України проєкт закону №1013 про внесення змін до основного закону щодо скасування адвокатської монополії. За відповідне рішення проголосували 337 депутатів.

Згідно з пояснювальною запискою до закону, він має на меті внесення змін до статті 131-2, а також виключення підпункту 11 пункту 16-1 розділу ХV "Перехідні положення".

Передбачається, що ухвалення закону сприятиме оптимізації механізму отримання професійної правничої допомоги, а метою закону є забезпечення права кожного на отримання професійної правничої допомоги через скасування адвокатської монополії на надання такої допомоги.

Нинішня редакція цієї конституційної норми передбачає, що виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, зокрема захист від кримінального обвинувачення.

Відповідно пропонується прибрати зі статті 131-2 абзац про випадки, для яких можуть бути винятки - коли це стосується трудових спорів, спорів щодо захисту соціальних прав, щодо виборів і референдумів, а також представництва малолітніх або неповнолітніх осіб.

Положення, які президент пропонує змінити, були закріплені в Конституції в рамках реформи правосуддя від 2016 року.

"Особа, яка є правником, але не має посвідчення на право займатися адвокатською діяльністю, таких повноважень не має. А це фактично означає, що є певна монополізація ринку юридичних послуг з представництва інтересів іншої особи в суді з боку виключно адвокатів", - сказав представник президенту України в КС Федір Веніславський.

Згідно з процедурою розгляду конституційних змін, Верховна Рада повинна направити відповідний законопроект до Конституційного суду для отримання висновку про відповідність ініціативи ст.157 і ст.158 Основного закону. Після отримання висновку КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект не менше 226 голосами. Після цього, на наступній черговій сесії, Рада може розглядати його для прийняття в цілому. Для цього буде потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі