Громадська організація «Фундація DEJURE» подала в етичну комісію Конституційного суду звернення про порушення з боку голови КСУ Олександра Тупицького.
Про це повідомив учасник «Автомайдану», член правління адвокаційного центру DEJURE Роман Маселко на своїй сторінці в Facebook.
«31 грудня я і «Фундація DEJURE» подали звернення в КСУ і в комісію з питань регламенту та етики про вчинення Тупицьким істотного дисциплінарного проступку. В цей же день КСУ його отримав і може розглянути його вже завтра, 5 січня», - розповів він.
За словами Маселка, в зв'язку з цим КСУ повинен досить швидко звільнити Тупицького.
При цьому юрист не вірить у здатність КСУ хоча б почати процедуру звільнення.
«Але я за те, щоб використовувати чинні законні методи вирішення проблеми або ж довести, що вони не в змозі шукати інші способи. Тому пробуємо і даємо шанс КСУ зберегти обличчя», - додав адвокат.
Крім цього, він уточнив, що до складу етичної комісії входять судді Василь Лемак, Олександр Касмінін, Володимир Мойсик, Сергій Сас, Ігор Сліденко і сам Тупицький.
29 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення голови Конституційного суду Олександра Тупицького терміном на два місяці. Формальною підставою стало клопотання Офісу генпрокурора.
У КСУ указ назвали незаконним і пригрозили Зеленському кримінальною відповідальністю за втручання в роботу суду.
28 грудня чолі голові КСУ оголосили підозру в підкупі свідка і дачі завідомо неправдивих показань (ст. 386, ч.2 ст. 384 КК України).
За тиждень до цього «Схеми» опублікували розслідування про участь Тупицького у подіях, що привели до зміни власника заводу в Зугресі, й опублікували запис розмови Тупицького з донецьким бізнесменом Владиславом Дрегер, якого суддя КСУ намагався відрадити від співпраці зі слідством.
Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.
КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень
У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.
Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ було змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.
Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.