Посольство Великої Британії в Україні вітає намір відновити повноцінну та незалежну роботу антикорупційних установ.
"Ми вітаємо намір влади відновити повноцінну і незалежну роботу антикорупційних установ і сподіваємося дізнатися більше про ці плани", - твітнули британські дипломати.
We welcome the government's intention to restore the anti-corruption institutions to full effectiveness and independence and look forward to hearing more about those plans (3/3)
- UK in Ukraine ???? (@UKinUkraine) October 29, 2020
Підкреслюється, що напади на незалежні антикорупційні інституції України можуть зашкодити міжнародній репутації України і підірвати зусилля України по процвітанню свого народу.
"Ми поділяємо стурбованість українців через нещодавні наполегливі й політично-вмотивовані напади на незалежні антикорупційні інституції України, створення яких Британія з гордістю підтримувала. Ці напади можуть зашкодити міжнародній репутації України і підірвати зусилля України щодо процвітання свого народу", - наголошується в заяві.
Ми вітаємо Намір влади відновіті повноцінну й незалежну роботу антікорупційніх установ и сподіваємось дізнатіся более про ЦІ плани (3/3)
- UK in Ukraine ???? (@UKinUkraine) October 29, 2020
Як повідомлялося, Конституційний суд 27 жовтня визнав неконституційними повноваження Національного агентства з протидії корупції з контролю і перевірки декларацій, відкритого цілодобовому доступу до реєстру декларацій, проведення моніторингу способу життя, а також ряд положень закону України "Про запобігання корупції".
За даними ZN.ua, президент Володимир Зеленський внесе до Верховної Ради як невідкладний проєкт закону «Про відновлення довіри до конституційного судочинства», суть якого полягає в зміні складу Конституційного суду.
Також ZN.ua дізналося подробиці рішень, прийнятих на позачерговому засіданні РНБО. Раніше посли США і ЄС зустрілися з головою КСУ і нагадали йому про важливість збереження прозорості та підтримки реформ, проведених після Революції Гідності.
Станом на 2 листопада голову КСУ викликають на допит в ДБР.
Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємеєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» для читачів ZN.UA.