Скасування антикорупційної реформи: посли США і ЄС зустрілися з главою КСУ

Поділитися
Скасування антикорупційної реформи: посли США і ЄС зустрілися з главою КСУ Кристина Квін і Матті Маасікаас нагадали Тупіицькому про важливість антикорупційних реформ, впроваджених після Революції Гідності
Дипломати нагадали Тупицькому про важливість збереження прозорості та підтримки реформ, проведених після Революції Гідності.

Очільники посольств США, Японії і Євросоюзу у вівторок, 27 жовтня, зустрілися з головою Конституційного суду України Олександром Тупицьким. Того ж дня КСУ на закритому засіданні скасував ряд положень антикорупційної реформи.

Судячи з повідомлень, західні дипломати дали голові КСУ чітко зрозуміти, що антикорупційні реформи важливі для сотрдунічества України з США та ЄС.

Голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікаас назвав зустріч з Тупицьким і тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін плідною.

«Ми обговорили ряд питань, що становлять взаємний інтерес, у тому числі важливість прозорості та збереження досягнень, досягнутих після Революції Гідності 2014 року», - написав дипломат на своїй сторінці в Twitter.

Посольство США опублікувало таку саму заяву на своїй сторінці в Facebook.

У той же час, пресслужба КСУ розповсюдила повідомлення про те, що Тупицький обговорив з дипломатами «ряд питань діяльності Конституційного суду в аспекті відповідності конституційними правилами і принципам мети створення та завдань системи антикорупційних органів».

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

За даними джерел ZN.UA в КСУ, Суд визнав неконституційною 366-1 Кримінального кодексу (недостовірне декларування). Таким чином, КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування чиновників і депутатів, залишивши в силі адміністративну та дисциплінарну.

Назка усомннлось в об'єктивності суддів і заявило про конфлікт інтересів в їх діях: вони скасували статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв ініціювати повторне запровадження кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що рішення КСУ може нести негативні наслідки для європейської інтеграції України.

А представник Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря зазначила, що рішення ухвалене з «кричущих процесуальними порушеннями» і сумнівно за змістом. Також, за її словами, воно може спровокувати міжнародний скандал.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі