Банкова шукає способи зберегти ОАСК як ручний інструмент - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Банкова шукає способи зберегти ОАСК як ручний інструмент - експерт © Юлія Вебер/«Бабель»
Представлений Зеленським законопроект про ОАСК не втілює надії на фундаментальні зміни, а є спробою формально виконати вимоги для отримання потрібних державі грошей МВФ.

Окружний адміністративний суд Києва слід було ліквідувати під час судової реформи ще три роки тому, пише в статті для ZN.UA директор Фонду DEJURE, головний експерт по судовій реформі РПР, д.ю.н Михайло Жернаков.

За словами експерта, суд навіть потрапив до проекту указу президента Порошенка про ліквідацію, але у фінальній редакції документ так і не з'явився.

"ОАСК продовжив генерувати антиукраїнські рішення, залишаючись при цьому недоторканним, - пише Жернаков. - І хоча Зеленський підтримав ідею очищення судової влади, вирішувати проблему ОАСК він, очевидно, не поспішає. Президент не відреагував ані на перші, ані на другі «плівки Вовка». Лише на 16-й день з моменту їх публікації на запит журналістів в Офісі президента відповіли, що не ліквідуватимуть ОАСК, а щодо суддів «немає рішення суду», тому і втручатися в процес президент не планує".

Жернаков вважає показовим той факт, що відсутність вироку не завадило Зеленському взяти участь в пресконференції у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, на якій Андрія Антоненка, Юлію Кузьменко та Яну Дугар фактично звинуватили у вбивстві.

"Питання ОАСК довгий час висіло у повітрі, навіть незважаючи на те, що його рішення є одним з міжнародних зобов'язань України. Підписаний влітку Меморандум з МВФ передбачав передачу частини виключній юрисдикції ОАСК Верховному суду. Йдеться про розгляд адміністративних справ проти державних органів національного рівня, які, власне, і забезпечують Окружному адміністративному небезпечний для держави, практично необмежений вплив", - пише автор.

Він акцентує на тому, що нібито на виконання цієї частини Меморандуму президент вніс до парламенту законопроект № 5067, який дійсно відбирає у ОАСК частина повноважень. Однак, за словами автора, навіть якщо законопроект буде прийнятий в такому вигляді, проблема ОАСК не буде вирішена остаточно.

"Законопроект про ОАСК не втілює надії на фундаментальні зміни. Він, скоріше, є спробою формально виконати вимоги для отримання потрібних державі грошей МВФ. Заклики громадськості повністю ліквідувати суд президент досі ігнорує", - пише Жернаков.

При цьому протягом майже місяця з моменту публікації другої частини «плівок Вовка» генпрокуроркка Ірина Венедіктова не підписувала повідомлення про підозру фігурантам, доки, за нашою інформацією, цього очевидного кроку не почало вимагати міжнародне співтовариство. Тим часом суддя Павло Вовк ігнорував засідання ВАКС після рішення про його примусовий привід, через що судді Антикорсуду Біцюку довелося призупинити судове провадження, поки підозрюваного не розшукають.

"Як і очікувалося, повністю саботує встановлення справедливості в справі Вовка і найголовніший судовий орган - Вища рада правосуддя. Він не задовольнив подання Генпрокуратури про навіть тимчасове відсторонення судді Вовка і його колег, одноголосно підтримавши Вовка і компанію. Ба більше, він став на захист фігурантів справи і заявив про «тиск на правосуддя» з боку НАБУ... Зате за процес проти Вовка корумпований ВСП привернув суддю ВАКС Біцюка до дисциплінарної відповідальності", - вважає автор статті.

За його словами, це не дивно, "з огляду на те, що Павло Вовк фактично одноосібно керує ВСП в питаннях дисциплінарних проваджень".

Жернаков підкреслює: ігнорування проблеми ОАСК і спроби затягнути розслідування проти фігурантів «плівок Вовка» означають, що президента все влаштовує, і він такі дії якщо і не підтримує, то як мінімум допускає.

"Це також означає, що Вовк і компанія при відсутності громадського тиску продовжуватимуть здійснювати «вовче правосуддя» і творити «будь-яке свавілля в судовій гілці влади» (цитата з «плівок Вовка»). Такий підхід подає сигнал Вовку і всім недоброчесним суддям, що навіть за наявності очевидних доказів корупції вони мають шанси вийти сухими з води", - резюмує автор.

Нагадаємо, 6 квітня НАБУ затримало рідного брата глави Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка при одержанні неправомірної вигоди в розмірі 100 тисяч доларів. Разом з Юрієм Зонтовим затримали ще одного адвоката.

7 квітня генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру братові глави ОАСК. У Центрі протидії корупції повідомляли про те, що оскільки Зонтов має адвокатську ліцензію, підписувати йому підозру має саме генпрокурор або заступник генпрокурора.

За даними Бутусова, хабарі акумулювалися у судді Вовка, але сам він грошей не брав. Очолювати глибоко законспіровану мережу міг саме брат Вовка.

Про те, як вийти із замкнутого кола необгрунтованих вироків і масових протестів і чому корумпована судова система в Україні стала могутньою зброєю в руках держави-агресора, читайте в статті Михайла Жернакова "Страшний суд президента Зеленського: два роки обіцянок і ніякого прогресу".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі