Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду звернулася до генпрокурорки Ірини Венедіктової з вимогою спонукати ДБР надати ВАКС матеріали справи заступника голови ОПУ Олега Татарова, повідомили в “Центрі протидії корупції”. Судді вже кілька разів намагалися забрати в ДБР документи.
“Йдеться про документи, які стосуються незаконного рішення Печерського суду забрати справу у НАБУ. Тільки отримавши їх, ВАКС зможе переглянути це незаконне рішення. Ці документи востаннє були у посадовця ДБР Кокоші, але він не передав їх до ВАКС, бо нібито вони перебувають в експертній установі. У якій саме — також відмовився казати”, - зазначили в ЦПК.
Тому судді Апеляційної палати ВАКС і звернулися до Венедіктової. Вони вже кілька разів витребовували вказані документи та вимагали назвати експертну установу, де вони перебувають.
“Вони направили їй вимогу спонукати Кокошу розповісти, де ж ці документи, і зобов'язали поінформувати суд щодо своїх дій. Апеляція наголосила, що дії ДБР негативно впливають на авторитет суду і самої генпрокурорки”, - додали в ЦПК.
Водночас за невиконання рішення суду передбачена кримінальна відповідальність.
Зазначимо, що Національне антикорупційне бюро вже тричі зверталося до Венедіктової з вимогою передати йому назад справу про підозру заступника керівника Офісу президента Олега Татарова.
Нагадаємо, у грудні журналісти повідомили про передачу справи про квартири Нацгвардії з НАБУ до Служби безпеки. У бюро передачу справи назвали безпрецедентним втручанням в розслідування. В Офісі генпрокурора відхрещувались від спроби вивести Татарова з-під удару та наполягали на тому, що просто виконували рішення суду. Пізніше ВАКС постановив, що справу Татарова мають розслідувати детективи Національного антикорупційного бюро.
Татарова підозрюють у хабарі судовому експерту у справі про заволодіння коштами Нацгвардії. За матеріальну винагороду експерт занизив суму збитків у більш ніж 11 раз. У 2016-1017 році керівництво НГУ і компанія-забудовник підписали угоду про обмін службових квартир в житловому комплексі в центрі Києва (будувався на території колишньої військової частини) на «аналогічні» на околиці міста. Сума збитків сягнула 81 млн грн.
Головний експерт StateWatch Олександр Лємєнов зазначив, що схему щодо виведення з-під кримінальної відповідальності заступника голови Офісу президента Олега Татарова схвалили на найвищому рівні - на Банковій. За його словами, інакше передача справи заступника голови ОПУ з НАБУ до СБУ не відбулася б так швидко.
Докладніше про те, як правоохоронні органи виводять з-під кримінальної відповідальності потрібних осіб читайте у статті Олександра Лємєнова «Законники-схематозники: як вивести «потрібних людей» з-під відповідальності?» у ZN.UA.