«Будь же ти кременем!»

Поділитися
«Зека на нари — тоді підем на пари!» — скандували з восьмої ранку у четвер студенти Національного медичного університету ім...

«Зека на нари — тоді підем на пари!» — скандували з восьмої ранку у четвер студенти Національного медичного університету ім. О. Богомольця. Майбутні лікарі, створивши живий ланцюг, заблокували вхід до центрального корпусу. Вони закликали молодь та викладачів іти на Майдан «рятувати Батьківщину». Однак багато хто не наважувався приєднатися до мітингуючих, мовляв, списки прогульників уже подаються в ректорат, і які висновки там буде зроблено — здогадатися неважко. Чутки про можливі репресії у вузах і спонукали студентів та активістів громадської молодіжної організації «Пора» влаштувати пікет перед Міністерством освіти і науки України.

До медиків приєдналися студенти Національного технічного університету «КПІ». Тож, сформувавши довжелезну помаранчеву колону, молодь попрямувала до МОНУ. Вони вимагали відставки В.Кременя з посади міністра освіти і науки та підписання декларації про всеукраїнський страйк.

Згодом до пікетників вийшов міністр. Його запитали, чому на студентів чиниться тиск? Перед виборами їх агітували, залякували, примушуючи голосувати за В.Януковича. Тепер їм погрожують відрахуванням із вузів. Міністр заявив, що такої сваволі в університетах немає. І тут не витримала викладач Національного педагогічного університету ім. Драгоманова. Взявши рупор, вона засвідчила, що викладачів примушують складати списки прогульників і подавати в ректорат. Василя Кременя звинуватили також у тому, що він збирає таємні наради з ректорами вузів, де примушує їх жорстко розправлятися з політично активними студентами. Міністр поклявся «своїм життям і оточуючих», що такого не було. Однак пікетуючі не хотіли вірити словам і наполягали на тому, щоб міністр підтвердив це офіційно. Тобто видав письмове розпорядження про те, що за участь в акції протесту на студентів не чинитиметься тиск.

Услід трохи розгубленому міністру прозвучало: «Та будь же ти кременем!» .

Тим часом до міністерства підтягувалися формування з інших вузів: Національного університету ім. Т.Шевченка, Києво-Могилянської академії, інших київських ВНЗ — авіаційного, педагогічного, аграрного, харчових технологій, а також Львівської національної академії мистецтв. Поки пікетники в очікуванні відповіді витоптували сніг, міністерські чиновники з усіх вікон спостерігали, як у двір МОН прибуває помаранчева молодь.

Зрештою, до пікетників вийшов міністр із документом такого змісту:

«Міністерство освіти і науки запевняє, що будь-яке переслідування студентів за їх участь у громадсько-політичних акціях, що здійснюються у відповідності з Конституцією і законодавством України, вважається неприпустимим.

Що стосується режиму роботи вищих навчальних закладів, у тому числі графіка навчального процесу, канікул, тимчасового припинення занять, аж до оголошення страйку, то це є прерогатива університетів, рішення яких визнає Міністерство освіти в межах законодавства України.

Міністр освіти В.Кремень».

Отож уже невдовзі студенти і викладачі матимуть змогу переконатися, чи тверде слово у міністра.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі