Заборгованість платоспроможних банків перед НБУ скоротилася на 34%

Поділитися
Заборгованість платоспроможних банків перед НБУ скоротилася на 34% Борги платоспроможних банків перед НБУ зменшилися на 34% © Нацбанк України / Flickr
На 5 квітня заборгованість банків за кредитами рефінансування склала 15,2 млрд грн.

З початку 2017 року загальний обсяг заборгованості платоспроможних банків перед Національним банком України за кредитами рефінансування зменшився на 7,7 млрд грн, або на 34%. На 5 квітня цей показник становив 15,2 млрд грн. Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

Так, 4 квітня остаточно погасив заборгованість перед НБУ "Ощадбанк" достроково повернувши залишок у 2 млрд грн.

В НБУ нагадали, що в червні 2014 року заборгованість банків за рефінансуванням становила 111,7 млрд грн, а на 5 квітня 2017 року цей показник в0 платоспроможних банках становить 15,2 млрд грн, 14,4 млрд грн з яких припадає на ПАТ "ПриватБанк".

Заборгованість неплатоспроможних банків перед НБУ на сьогодні становить 45,2 млрд грн.

Серед неплатоспроможних банків нині найбільшими боржниками за виданим рефінансування є банки "Надра" (9,8 млрд грн, власник - Дмитро Фірташ), "Дельта" (8 млрд грн, власник - Микола Лагун), "Фінансова ініціатива" (7,2 млрд грн) і "ВАБанк" (3 млрд грн, власник банків - Олег Бахматюк), "Фінанси і кредит" (6,3 млрд грн, власник - Костянтин Жеваго), "Імексбанк" (3,4 млрд грн, власник - Леонід Клімов).

bank.gov.ua

bank.gov.ua

Читайте також: НБУ збільшив максимальну суму купівлі валюти фізособами до 150 тис грн

Раніше повідомлялося, що обсяг заборгованості банків перед НБУ за виданими кредитами рефінансування на 1 березня склав 70,917 млрд грн, що на 1,2% нижче показника минулого місяця.

На думку експертів повернення "рефинанса" стало бізнесом для власників банків і чиновників НБУ.

Як писало DT.UA у статті "Де гроші?", понад 100 млрд грн розданого банкам-"зомбі" рефінансування не тільки пішли на фактичну підтримку бізнесів їх власників, але й перейшли на валютний і інші ринки. І вилилися в кінцевому підсумку у трикратну девальвацію національної валюти і 60-відсоткову інфляцію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі