"Реалізувати чергові кроки з лібералізації валютного регулювання дозволяє сприятлива кон'юнктура на зовнішніх ринках та рішення Міжнародного валютного фонду про погодження третього перегляду програми співробітництва з Україною і виділення четвертого траншу фінансування", - йдеться в повідомленні.
Таким чином, НБУ пом'якшує вимоги до обов'язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті. Відтепер юридичні особи повинні будуть продавати не 65%, а 50% валютних надходжень. У Нацбанку запевняють, що це не призведе до скорочення пропозиції валюти на міжбанківському ринку, оскільки "сьогодні підприємства добровільно продають набагато більше валютних надходжень, чим зобов'язані, - понад 90%".
Також, Нацбанк продовжує істотно пом'якшити обмеження на продаж готівкової іноземної валюти населенню. Відтепер Національний банк підвищив цю максимальну суму до 150 тис грн, тобто на суму, понад якої фінансові операції з готівкою підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу.
Відповідні зміни затверджені постановою Правління Національного банку України № 30 від 4 квітня 2017 року.
Зміни набирають чинності 5 квітня 2017.
Нагадаємо, що кошти четвертого траншу кредиту МВФ за програмою розширеного фінансування EFF у розмірі $ 1 млрд дозволять збільшити міжнародні резерви країни до $ 16,1 млрд.
Співробітники НБУ в березні вже заявляли, що Нацбанк готовий знизити обов'язковий продаж валютної виручки з 65% до 50%. Про це говорив перший заступник голови НБУ Яків Смолій.