Згідно прес-релізу, з листопада 2008 року по червень 2014 року банк залучив кредити рефінансування від НБУ на загальну суму 19,9 млрд грн. Кредитні кошти були направлені на фінансування, в тому числі, державних програм, які супроводжував "Ощадбанк".
"У відповідності з графіком були погашені кредити рефінансування на суму 2,5 млрд грн. Залишок заборгованості – 17,4 млрд. грн. – повернутий достроково, а саме 3,5 млрд грн – в 2015 році, 11,4 млрд грн – в 2016 році, 2,5 млрд грн – в 2017 році", - наголошується в повідомленні.
За словами голови правління "Ощадбанку" Андрія Пишного, які наводяться в повідомленні, дострокове погашення кредитів рефінансування стало можливим завдяки ефективній роботі "Ощадбанку" на ринку залучення коштів юридичних і фізичних осіб, що дозволило замінити кошти НБУ власною ресурсною базою.
"Сьогодні завершується дев'ятирічна історія. За три роки ми змогли в повному обсязі повернути значну суму рефінансування, яка була отримана в 2008 році... Заміщення кредитних ресурсів власними буде сприяти поліпшенню показників діяльності банку, в тому числі показників прибутковості", - сказав він.
"Ощадбанк" заснований в 1991 році. Єдиним його власником є держава. Згідно з даними Нацбанку, на 1 січня 2017 року за розміром загальних активів "Ощадбанк" займав друге місце (210,099 млрд грн) серед 93 діючих у країні банків.
Нагадаємо, що у лютому Кабінет Міністрів України прийняв рішення про докапіталізацію державних "Ощадбанку" і "Укрексімбанку" відповідно на 3,5 млрд і 3 млрд грн.
Повідомлялося, що з квітня "Ощадбанк" запровадив комісію при оплаті послуг житлово-комунального господарства.
В Парижі 27 березня відбулися усні слухання за позовом державного "Ощадбанку" до Російської Федерації.