Япония розглядає можливість застосування санкцій до українських товарів, якщо не домовиться з Україною про пом'якшення правил імпорту автомобілів. Про це Forbes повідомив перший секретар посольства Японії в Україні Сато Йошихара.
20 липня японський діловий ресурс Nikkei.com заявив, що Японія планує подати на Україну скаргу до СОТ через введення імпортних мит на автомобілі.
За словами Сато, Японія ще не ухвалила остаточного рішення щодо подачі скарги. "Ми зараз ведемо переговори з урядом України - розглядаємо всі можливі варіанти реакції на ситуацію: від подачі офіційної скарги в DSB (Dispute Settlement Body - Орган з вирішення суперечок СОТ) до запровадження відповідних заходів у Японії щодо українських товарів", - повідомив перший секретар посольства Японії в Україні.
Нагадаємо, з 13 квітня в Україні діють спеціальні мита на імпорт легкових автомобілів. Іномарки з робочим об'ємом двигуна 1000-1500 куб. см оподатковуються 6,46%-вим митом від їх митної вартості, з об'ємом двигуна 1500-2200 куб. см - 12,95%-вим митом.
11 липня Рада з торгівлі товарами Світової організації торгівлі на засіданні в Женеві обговорив введення Україною спеціальних мит на імпорт легкових автомобілів претензії Японії.
Японія висловила стурбованість введенням Україною спеціальних захисних мит на імпортні машини. Від введення цих заходів, на думку Японії, серйозно постраждали її експортери автомобілів. Як говориться в повідомленні СОТ (з посиланням на представників Японії), Україна не надала достатніх можливостей для попередніх консультацій відповідно до вимог організації.
Нагадаємо також, що 9 липня Росія повідомила про плани введення відповідних мит на імпорт з України шоколаду і шоколадних виробів, флоат-скла і вугілля. Москва оцінила збиток від введених мит на імпорт автомобілів в 36,12 млн доларів щорічно, так як їх імпорт в минулому році склав 327,63 млн доларів. Ці санкції у відповідь Москва планує запровадити після узгодження з країнами Митного Союзу - Казахстаном і Білоруссю.
Туреччина також відреагувала на рішення України санкціями, ввівши додаткове мито в 23% на імпорт українських очищених і неочищених волоських горіхів.
Як повідомляло раніше DT.UA, до "групи ризику" через можливі заходи країн СОТ також можуть потрапити сільськогосподарські та продовольчі товари, а також продукція галузей, які отримують державну підтримку. !zn
Читайте також:
Україна готова надати компенсацію країнам-учасницям СОТ за введення мит на імпорт авто
Назріває нова торгова війна: Митний союз готує санкції стосовно українського експорту
Українські імпортери на знак протесту проти спецмит припинили ввезення автомобілів