Справляння Україною спеціального мита на весь імпорт автомобілів змусило Митний союз приступити до введення відповідних економічних санкцій. Відповідне повідомлення Росія 9 липня зареєструвала в раді з торгівлі товарами СОТ.
У заяві йдеться, що збиток РФ, виходячи з даних зовнішньої торгівлі за 2012 рік, оцінений у $ 36,1 млн. на рік. Для його компенсації запропоновано підвищити або ввести мита на ряд української продукції, що ввозиться в РФ, пише Коммерсант-Украина.
Росія вирахувала свій збиток шляхом множення ставок мит на суму експорту автомобілів в Україну в 2012 році ($ 327,6 млн.). Компенсувати цю шкоду Москва розраховує шляхом призупинення поступок на низку товарних позицій в рамках ст. 8.2 угоди про гарантії СОТ.
Ставки мит на ввезення з України шоколаду та інших продуктів із вмістом какао-бобів, а також на цукор пропонується підвищити на 0,1 євро/кг. щодо постачань термополірованого скла (флоат) вводиться додаткове мито в розмірі 15%, а стосовно кам'яного вугілля - 54%. Таке підвищення мит призведе до зростання митних надходжень на $ 36,2 млн. на рік, підрахували у мінекономрозвитку Росії, що адекватне збитку від дій української влади.
ТАКОЖ: Євросоюз може ввести санкції проти України у відповідь на введення спецмит на імпорт авто
Рішення російської влади ще потребує підтвердження Євразійської економічної комісії (ЄЕК) - виконавчого органу Митного союзу. "Не відмовляючись від свого права призупинити дію еквівалентних митних привілеїв чи інших зобов'язань, перелічених у ст. 8.2, РФ залишає за собою право призупинити дію привілеїв з дня схвалення рішення Митним союзом", - наголошується в документі.
Виходячи з принципу єдиних ставок для всіх країн-членів МС, після прийняття такого рішення виконавчого органу підвищені ставки на імпорт з України будуть стягуватися Білоруссю і Казахстаном. Окрім того, у повідомленні наголошується, що російська сторона залишає за собою право додатково оскаржити введені Україною захисні заходи у відповідності з угодою про зону вільної торгівлі в рамках СНД.
Введення спецмит Україною викликало протести низки інших країн, зокрема ЄС, США і Японії. Заява Японії буде оприлюднена під час засідання ради СОТ з торгівлі товарами, яке відбудеться 11 липня.
Нагадаємо, одна з країн-членів СОТ вже вирішила застосувати відповідні санкції. З 12 липня Туреччина отримає право ввести додаткове мито на імпорт з України волоських горіхів у 23%. Цей крок Анкара пояснила прагненням компенсувати свої збитки в обсязі $ 6,11 млн., викликаний погіршенням можливостей для турецького імпорту.
Як відомо, Україна 14 березня 2013 року оприлюднила прийняте у квітні 2012 року рішення про введення спеціальних мит на імпорт в країну нових легкових автомобілів з об'ємом двигуна 1000-1500 куб. см у розмірі 6,46% і 1500-2200 куб. см - 12,95% незалежно від країни походження та експорту. Рішення набуло чинності 13 квітня.
Стурбованість введеними обмеженнями висловили ЄС і цілий ряд країн, серед яких США, Південна Корея, Японія і Туреччина.
Росія заявляла, що з партнерами з Митного союзу подасть до арбітражного суду на Україну з питання введення захисних заходів на імпортні автомобілі.
У 2012 році Україна направила до СОТ заявку про перегляд 371 тарифної позиції, на яку країна погодилася при вступі у 2008 році. Це викликало різку критику з боку багатьох членів СОТ. Зокрема, із закликом відкликати цю заявку до Києва звернулися ЄС і США. !zn
Читайте також:
Росія обкладе податком український шоколад, вугілля і скло у відповідь на спецмита на автомобілі
Євросоюз втратить 250 млн євро через запровадження Україною мит на іномарки
Євросоюз може ввести санкції проти України у відповідь на введення спецмит на імпорт авто