Україна готова надати компенсацію країнам-учасницям СОТ за введення мит на імпорт авто

Поділитися
Україна готова надати компенсацію країнам-учасницям СОТ за введення мит на імпорт авто
Україна готова обговорити з країнами-учасницями СОТ, які висловили невдоволення введенням Україною обмежувальних мит на імпорт автомобілів, питання надання компенсації за можливий збиток.

Україна наполягає на правомірності прийняття рішення про обмеження імпорту автомобілів, однак готова провести консультації про можливі компенсації, зокрема, з Росією та іншими країнами, яких зачепило це рішення.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства економічного розвитку України (МЕРТ) за підсумками минулого 11 липня засідання Ради з торгівлі товарами Світової організації торгівлі (СОТ).

"У зв'язку з повідомленням Росії про намір призупинити ряд поступок, делегацією України було підкреслено прагнення знайти взаємну домовленість з Росією та іншими зацікавленими країнами-членами, яка передбачатиме компенсацію з найменш негативним впливом на міжнародну торгівлю", - йдеться у публікації МЕРТ.

- Україна запевнила Росію, що нічого не порушувала, ввівши спецмита на імпорт авто

Відомство вказує, що на засіданні Японія заявила про непрозорість та необґрунтованість прийнятих Києвом спеціальних захисних заходів, а Росія заявила про намір призупинити деякі поступки. Проте українська делегація підкреслила, що рішення про спецмита було результатом ретельного і об'єктивного розслідування, що встановило серйозний збиток для вітчизняних автовиробників у зв'язку зі значним збільшенням їх імпорту.

"Відповідно до положень Угоди СОТ про захисні заходи в разі виникнення такої загрози, та враховуючи результати розслідування, країнам-членам дозволяється вводити тимчасові захисні заходи на прозорих і недискримінаційних засадах, як це зробила Україна", - зазначає МЕРТ.

Київ також стверджує, що згідно з вимогами відповідних правил СОТ, прагнучи підтримувати істотно еквівалентний рівень поступок, конструктивно залучалалися до участі у змістовних консультаціях зацікавлені країни-члени. Україна заявила, що готова продовжити ці консультації для того, щоб знайти спільне рішення з цього питання, враховуючи при цьому право країни вдаватися до заходів, типових правилам СОТ у разі виникнення загрози серйозної шкоди в результаті значного збільшення імпорту.

На засіданні ради її члени також обговорювали запити ЄС і США з приводу введення імпортної квоти на коксівне вугілля і заборона імпорту коксу. Делегація України повідомила про введення постановою від 3 липня квоти на імпорт коксу в 210 тис. тонн.

Крім того рада знову обговорила наміри України щодо перегляду тарифних зобов'язань відповідно до статті XXVIII ГАТТ1994 у зв'язку з заявами Асоціації держав Південно-Східної Азії (ASEAN) Австралії, Канади, Чилі, Єгипту, ЄС, Гватемалі, Гонконгу, Ісландії, Ізраїлю, Японії, Кореї, Мексики, Нової Зеландії, Норвегії, Туреччини і США, в яких вони відзначали непрозорість і нелегітимність такого кроку.

У свою чергу представник України підкреслив, що зазначена стаття є чинною нормою СОТ, тому будь-яка країна-член цієї організації має право застосовувати її, якщо вважатиме за необхідне з міркувань торгової політики. Київ також підкреслив, що має намір "модифікувати, а не підвищувати" тарифні зобов'язання, роблячи це прозоро.

"Підсумовуючи, делегація України висловила тверду впевненість щодо можливості системи СОТ задовольняти індивідуальні потреби країн", - зазначає МЕРТ. !zn

Читайте також:

В Кабміні передбачили загибель СОТ через скандал з переглядом мит

Назріває нова торгова війна: Митний союз готує санкції щодо українського експорту

Росія обкладе податком український шоколад, вугілля і скло у відповідь на спецмита на автомобілі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі