Туреччина підвищила податок на українські горіхи в помсту за спецмита на авто

Поділитися
Туреччина підвищила податок на українські горіхи в помсту за спецмита на авто
Анкара першою з членів СОТ застосувала до Києва торгові санкції у відповідь на введення спецмит на імпорт авто. Свої "контрзаходи" готує і Москва.

Набуло чинності рішення уряду Туреччини про введення додаткового мита 23% на імпорт українських очищених і неочищених волоських горіхів, прийняте 25 червня цього року.

Згідно з документом, остаточний розмір мита на українські горіхи становить 66,2%.

Для країн Євросоюзу, EFTA, Грузії та інших мито залишено на рівні 44,2%, а для Боснії і Герцеговини воно дорівнює нулю.

Додатковий податок був введений Туреччиною у відповідь на обмеження Україною імпорту автомобілів. Офіційний Київ заявляв, що має намір переконати Анкару відмовитися від таких санкцій, однак безуспішно.

Рішення було прийнято в рамках статті 8.2 Угоди про захисні заходи (Safeguards Agreement) СОТ, якою дозволяється вводити компенсаційні мита за порушення вимог цієї організації про проведення консультацій із зацікавленими країнами перед введенням захисних заходів.

Згідно з даними Bloomberg BNA, це перший випадок застосування цієї статті в історії СОТ.

За рахунок нового збору країна розраховує залучити 6,1 млн доларів. На думку Туреччини, ця сума еквівалентна збитку, який їй завдало підвищення мит на імпорт нових авто в Україні.

Нагадаємо, в Україні з 13 квітня діють спецмита на імпорт в країну нових легкових автомобілів з об'ємом двигуна 1000-1500 куб. см в розмірі 6,46% і 1500-2200 куб. см - 12,95% незалежно від країни походження та експорту. Податок буде діяти протягом трьох років.

Про свою стурбованість таким рішенням, прийнятим без консультацій з зацікавленими країнами, заявили також ЄС, США, Росія і Південна Корея.

При цьому 9 липня Росія повідомила про плани введення відповідних мит на імпорт з України шоколаду і шоколадних виробів, флоат-скла і вугілля. Москва оцінила збиток від введених мит на імпорт автомобілів в 36,12 млн доларів щорічно, оскільки їх імпорт в минулому році склав 327,63 млн доларів. Ці санкції у відповідь Москва планує запровадити після узгодження з країнами Митного Союзу - Казахстаном і Білоруссю.

Як писало раніше ZN.UA, у "групу ризику" через можливі заходи країн СОТ також можуть потрапити сільськогосподарські та продовольчі товари, а також на продукцію галузей, які отримують державну підтримку. !zn

Читайте також:

Відповідні заходи країн СОТ проти України вдарять по галузях, які отримують держпідтримку

Україна готова надати компенсацію країнам-учасницям СОТ за введення мит на імпорт авто

Назріває нова торгова війна: Митний союз готує санкції щодо українського експорту

Українські імпортери в знак протесту проти спецмит припинили ввезення автомобілів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі