Води України у Чорному та Азовському морях страхувальники визначили зонами військових ризиків, тероризму та піратства

Поділитися
Води України у Чорному та Азовському морях страхувальники визначили зонами військових ризиків, тероризму та піратства
Віднесення регіонів до зон ризиків означає, що їх власники зобов’язані повідомляти страхувальників про рейси.

Води України у Чорному та Азовському морях включені до списку зон військових ризиків, тероризму та піратства. Таке рішення ухвалив Лондонський об'єднаний військовий комітет зі страхування морських військових ризиків.

Зазначається, що жодного інциденту з перелічених страхових ризиків зафіксовано не було. Проте враховуючи фактор військової напруги в регіоні, точних прогнозів дати неможливо, і таке рішення є превентивним заходом.

Рейтинг є предметом індивідуальних переговорів між андеррайтерами (фахівцями, що здійснюють незалежну експертизу ризиків) та брокерами.

Також повідомляється, що указані райони (області, які вважаються підвищеним ризиком) Комітет востаннє розглядав у вересні 2020 року.

Віднесення регіонів до зон ризиків означає, що їх власники зобов’язані повідомляти страхувальників про рейси.

Нагадаємо, раніше Росія оголосила про перекриття зон судноплавства у міжнародних водах Чорного та Азовського морів для проведення віськових навчань, але де-факто влаштувала морську блокаду регіону.

Акваторії, які закрила Росія
Акваторії, які закрила Росія

Карта територіальних вод та економічних зон регіону
Карта територіальних вод та економічних зон регіону

15 лютого Мінінфраструктури оголосило, що Україна визначила коридор для безпечного заходу торгових суден в українські порти, глибина підтверджена на рівні 15-22,5 метри.

Попри це, деякі судна, зокрема й українські, ігнорували (ігнорують) інформацію про блокаду, а також на свій страх і ризик йшли (йдуть зараз) раніше прийнятими маршрутами.

Водночас, як попередив керівник проєкту Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, моніторингової групи з кримських санкцій та свободи судноплавства Андрій Клименко, блокада Росією морських портів України залишається, новий суднохідний коридор лише частково зняв проблеми.

Як відомо, через напружену ситуацію на російсько-українському кордоні активно обговорюються терміни, способи та цілі військової операції Росії проти України. Уперше в історії людства повномасштабна війна може розвернутися на території країни, напханої ядерними, хімічними та нафтогазовими об'єктами. Які наслідки воєнні дії можуть мати для України, Європи та світу — читайте у статті Дмитра Менделєєва "Війна у "замінованій" країні…".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі