Блокада Росією морських портів: Україна знайшла безпечний коридор в Чорному морі

Поділитися
Блокада Росією морських портів: Україна знайшла безпечний коридор в Чорному морі © ВМС ЗС України / Facebook
На навігаційні карти буде внесена детальна інформація щодо стану глибин в новому морському коридорі.

Україна визначила коридор для безпечного заходу торгових суден в українські порти, глибина підтверджена на рівні 15-22,5 метри. Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури.

Дослідження підтвердили безпечність для судноплавства морського коридору між західною межею району незаконних навчань РФ та Дністровською балкою.

Як зазначають в Мінінфраструктури, в районі Дністровської балки спеціальні судна ДУ "Держгідрографія" провели 450 кілометрів лінійної зйомки структури дна. 

"За минулу добу ми фіксували безперебійний трафік торгових суден. Більшість з них дотримувалися рекомендацій та використовували морський коридор оминаючи зону незаконних військових навчань РФ", – заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

З метою допомогти капітанам надійно прокладати маршрут судна з урахуванням осадки та маневрових характеристик, найближчим часом буде зроблена великомасштабна врізка на навігаційні карти із детальною інформацією щодо стану глибин в морському коридорі.

Також визначено координати віртуальних засобів навігаційного обладнання для чіткого встановлення меж морського коридору.

Нагадаємо, заявлене Росією перекриття зон судноплавства у міжнародних водах Чорного та Азовського морів де-факто є морською блокадою. А морські блокади мають бути санкціоновані лише Радою Безпеки ООН, сказав колишній заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов у коментарі ZN.UA. 

10 місяців тому, у квітні 2021 року джерела ZN.UA розповідали, що президент РФ Владімір Путін провів нараду, де обговорювалося, як економічними коштами добити Україну. Вирішили піти двома шляхами. Один із цих шляхів — "Північний потік-2", який уже добудували, але ще не сертифікували в ЄС. Друге — встановлення економічної блокади українських портів, що має посилити економічну та соціально-політичну ситуацію в українській частині Азово-Чорноморського басейну. (Нагадаємо, у цих районах України сильні проросійські настрої.)

Докладніше про те, до чого може призвести прагнення Кремля закрити Чорне та Азовське моря, читайте у статті Володимира Кравченка " Не війною, то блокадою?".

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі