Керівник проекту Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, моніторингової групи з кримських санкцій та свободи судноплавства Андрій Клименко, розмістив на своїй сторінці у Facebook документ, згідно з яким Росія скасувала перекриття ділянок в Азовському морі.
У разі офіційного підтвердження, дана інформація означатиме, що тиск з боку союзників, про який сьогодні попереджав міністр оборони України Олексій Рєзніков, вплинув на РФ, що і призвело до зняття блокади Азова.
Сам же Андрій Клименко дав наступний коментар:
"О 16:43 10.02.2022 Управління навігації та океанографії Міноборони РФ повідомило про відміну перекриття району Азовського моря на північ від Керченської протоки.
Нам усім, усім – від читачів та журналістів до експертів, військових, дипломатів та чиновників, лідерів українського морського бізнесу — буквально за добу вдалося створити безпрецедентний тиск з цього приводу.
Не виключаю, що сьогодні міністр закордонних справ Великої Британії торкалася цієї теми під час зустрічі з Лавровим у Москві. (Для Британії свобода судноплавства стоїть в одному ряду зі свободою слова).
По Чорному морю все поки що без змін, а порти Чорного моря — це 95% українського експорту, порти Азова — 5% (це майже половина всього експорту України).
Отже — продовжуємо. З вірою у перемогу", — написав Клименко.
Нагадаємо, російські військові з 13 по 19 лютого закривають райони Чорного та Азовського морів під приводом ракетних та артилерійських навчань. Це може свідчити про підготовку морської блокади українських портів.
10 місяців тому, у квітні 2021 року джерела ZN.UA розповідали, що президент РФ Владімір Путін провів нараду, де обговорювалося, як економічними коштами добити Україну. Вирішили піти двома шляхами. Один із цих шляхів — "Північний потік-2", який уже добудували, але ще не сертифікували в ЄС. Друге — встановлення економічної блокади українських портів, що має посилити економічну та соціально-політичну ситуацію в українській частині Азово-Чорноморського басейну. (Нагадаємо, у цих районах України сильні проросійські настрої.)
Докладніше про те, до чого може призвести прагнення Кремля закрити Чорне та Азовське моря, читайте у статті Володимира Кравченка " Не війною, то блокадою?".