В МЗС України відповіли на закриття Росією частини Чорного та Азовського морів

Поділитися
В МЗС України відповіли на закриття Росією частини Чорного та Азовського морів
У дипломатичному відомстві зазначили, що Україна працюватиме з партнерами, аби оцінити російські дії та відповісти на них.

Міністерство закордонних справ України відреагувало на рішення РФ закрити частину акваторії Чорного та Азовського морів, а також Керченської протоки. У заяві, опублікованій на сайті МЗС, йдеться, що такі агресивні дії РФ є частиною гібридної війни проти України.

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням Російської Федерації про блокування частини акваторії Чорного та Азовського морів і Керченської протоки під приводом проведення військово-морських навчань. Безпрецедентна за охопленням площа проведення маневрів практично унеможливлює судноплавство в обох морях. Йдеться про суттєве і необґрунтоване ускладнення міжнародного судноплавства, передусім торговельного, що може викликати складні економічні та соціальні наслідки, насамперед для портів України», – йдеться у заяві.

У МЗС також заявили, що такі агресивні дії РФ як частина гібридної війни проти України неприпустимі. У дипломатичному відомстві додали, що таким чином Росія демонструє неприкриту зневагу до норм і принципів міжнародного права, зокрема Статуту ООН, резолюцій Генеральної асамблеї ООН та Конвенції ООН з морського права.

«Україна працюватиме спільно з партнерами, насамперед країнами Чорноморського регіону, для того, щоб такі дії російської сторони отримали належну оцінку та відповідь», – додали в МЗС.

Нагадаємо, Російські військові з 13 по 19 лютого закривають райони Чорного та Азовського морів під приводом ракетних та артилерійських навчань. Це може свідчити про підготовку до морської блокади українських портів.

10 місяців тому, у квітні 2021 року, джерела ZN.UA розповідали, що президент РФ Владімір Путін провів нараду, де обговорювалося, як економічними засобами добити Україну. Вирішили піти двома шляхами. Один із цих шляхів - «Північний потік-2», який вже добудували, але ще не сертифікували в ЄС. Другий – встановлення економічної блокади українських портів, що має погіршити економічну та соціально-політичну ситуацію в українській частині Азово-Чорноморського басейну. (Нагадаємо, в цих районах України сильні проросійські настрої.)

Докладніше про те, до чого можуть призвести прагнення Кремля закрити Чорне та Азовське моря, читайте у статті Володимира Кравченка «Не війною, то блокадою?».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі