Україна готова поступитися Росії контролем над магістральними газопроводами

Поділитися
Україна готова поступитися Росії контролем над магістральними газопроводами Україна готова допустити "Газпром" до управління ГТС
Українська влада готова поступитися Росії контролем над магістральними газопроводами, а контроль над розподільними газопроводами передати групі ВЕТЕК.

Україна готова допустити 3 до участі в управлінні українською газотранспортною системою (ГТС) в обмін на зниження ціни на газ для країни, пише в понеділок, 27 травня видання "Коммерсант-Украина" з посиланням на джерело в українському Міністерстві енергетики і вугільної промисловості.

"Ми готові на умови російської сторони, коли "Газпром" стане ключовим учасником консорціуму, і його права будуть забезпечені законодавчо в обмін на зниження цін на газ", - цитує свого співрозмовника газета. За словами джерела, тема консорціуму обговорювалися під час зустрічі президентів України і Росії 3 у неділю в Сочі.

Інше джерело видання, близьке до переговорів, розповіло, що українська влада готова поступитися Росії контролем над магістральними газопроводами, а контроль над розподільними газопроводами передати групі ВЕТЕК. Піти на поступки російській стороні Україну змусили як проблеми з наповненням бюджету, так і спад на ринку металопродукції, яка складає значну частину українського експорту.

Раніше президент Янукович заявляв, що Україна розглядає можливість передачі ГТС в оренду для забезпечення необхідних засобів її модернізації, утримання в належному технічному стані та одержання гарантій обсягів транзиту.

25 квітня нинішнього року на розгляд парламенту був внесений урядом законопроект №2937 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України".

У законопроекті Кабмін пропонує Верховній Раді зняти заборону на приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", що проводять діяльність з транспортування газу магістральними трубопроводами і зберігання у підземних сховищах, а також підприємств, установ, організацій, утворених внаслідок їхньої реорганізації. Також Кабмін пропонує дозволити оренду об'єктів магістрального трубопровідного транспорту.

Проте 20 травня лідер фракції Партії регіонів 3 запропонував відкласти розгляд питання про внесення змін до законодавства України, стосовно реформування НАК "Нафтогаз України", на більш пізній термін. !zn

Читайте також:

Опозиція: Проект Кабміну щодо ГТС - держзрада і крадіжка державної власності

У Фонді держмайна вважають приватизацію "Нафтогазу" неможливою

"Газпром" новими претензіями хоче змусити Україну здати ГТС, - експерти

Країни Балтії нічого не виграли від приватизації своїх газових компаній, допустивши до них росіян

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі