Лідер фракції Партії регіонів 3 запропонував відкласти розгляд питання про внесення змін до законодавства України, що стосуються реформування НАК "Нафтогаз України", на більш пізній термін.
"Я виступаю з такою пропозицією відкласти питання, пов'язане з реформуванням НАК "Нафтогаз України", - сказав він на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і комітетів парламенту в понеділок, 20 квітня.
Єфремов нагадав, що це питання пропонується включити до порядку денного сесії.
Він підкреслив, що дане питання є "перш за все глобально політичним, воно має велике звучання в суспільстві і для того, щоб ставити це питання, треба, щоб уряд його допрацював до такого рівня, коли всі представники політичних сил у парламенті розуміли б, що відбувається".
Як повідомлялося, у розкладі засідань Верховної Ради для включення до порядку денного на вівторок, 21 травня, значиться законопроект про реформування НАК "Нафтогаз України".
Законопроект №2937 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" був внесений урядом України 25 квітня нинішнього року.
У законопроекті Кабмін пропонує Верховній Раді зняти заборону на приватизацію державних підприємств, дочірніх підприємств НАК "Нафтогаз України", що проводять діяльність з транспортування газу магістральними трубопроводами і зберігання у підземних сховищах, а також підприємств, установ, організацій, утворених внаслідок їхньої реорганізації. Також Кабмін пропонує дозволити оренду об'єктів магістрального трубопровідного транспорту. Відповідна пропозиція міститься у законопроекті №2937.
Раніше президент України Віктор Янукович заявив, що Україна згодна передати ГТС в оренду, але при цьому залишити її у державній власності для забезпечення необхідних засобів її модернізації, утримання в належному технічному стані та одержання гарантій обсягів транзиту. За його словами, рішення може бути прийнято "прозоро" вже до кінця першого півріччя 2013 року. !zn
Читайте також:
Опозиція: Проект Кабміну щодо ГТС - держзрада і крадіжка державної власності
У Фонді держмайна вважають приватизацію "Нафтогазу" неможливою
"Газпром" новими претензіями хоче змусити Україну здати ГТС, - експерти
Країни Балтії нічого не виграли від приватизації своїх газових компаній, допустивши до них росіян