Україна офіційно звернулася до Євросоюзу з пропозицією заборонити імпорт енергоресурсів із Росії

Поділитися
Україна офіційно звернулася до Євросоюзу з пропозицією заборонити імпорт енергоресурсів із Росії © ICTV
Наша країна закликала припинити фінансування каральної поліції, силових служб, державної машини та інструментів пропаганди РФ.

Україна звернулася до Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Європейського Союзу та країн учасниць Договору про Енергоспівпрацю з пропозицією ввести заборону на імпорт енергоресурсів з РФ. Про це написала радниця міністра енергетики Лана Зеркаль на своїй сторінці у Facebook.

"Сьогодні вже офіційно Україна звернулася до Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Європейського Союзу та країн учасниць Договору про Енергоспівпрацю з пропозицією про введення заборони на купівлю, імпорт, передачу, та транспортування енергетичних товарів, які відбуваються, виробляються або переробляються в РФ," - повідомила Зеркаль.

Вона додала, що Україна ставить перед ЄС та таким країнами як Грузія та Сербія амбітне, але цілком можливе для реалізації завдання щодо припинення фінансування каральної поліції, силових служб, державної машини та інструментів пропаганди РФ.

"Ця законодавча ініціатива дозволить перевести дискусію про енергетичне ембарго із загальних фраз і обіцянок в площину прийняття формального рішення", - написала Зеркаль.

Як терміновий захід Україна пропонує ввести ембарго на всі російські енергоносії, які можна легко замінити. Зокрема, пропонується заборонити всі поставки морським, залізничним та автомобільним транспортом (вугілля, танкерна нафта, паливо та LNG).

У короткостроковій перспективі пропонується оголосити ембарго на російську трубопровідну нафту, яке має вступити в силу через 6-9 місяців, коли країни переналаштують свої ринки.

"Такий крок переконає альтернативних виробників нафти, що Європа серйозно налаштована відштовхнути Росію від ринку. Цей період надасть виробникам достатньо часу, щоб запропонувати та укласти нові довгострокові контракти з європейськими клієнтами та наростити виробництво", - написала Зеркаль.

Також пропонується ввести спеціальні рахунки для накопичення всіх коштів від продажу російського трубопровідного природного газу

У таких санкціях «іранського» чи «іракського» типу газ має бути пропущений, але платежі повинні зберігатися на депозитному рахунку в ЄС. Такі платежі можуть бути звільнені в обмін на виконання Росією певних безпекових умов. Альтернативою може стати запровадження спеціального мита на російські енергоносії, яке зменшить надходження від їх продажу до визначеного Європейською Комісією рівня.

Про те, що рано чи пізно Євросоюзу доведеться вдатися до заходів проти імпорту газу та нафти з Росії, заявляв раніше і голова Європейської ради Шарль Мішель.

Ліквідувати залежність від російського газу та нафти неодноразово закликав прем'єр Британії Борис Джонсон: він вважає, що Росія дозволяє собі нападати на інші країни, бо впевнена: західні країни залежать від її нафти та газу і не зможуть нормально протистояти її діям. Щоб зменшити залежність від газу РФ, Німеччина домовилася про співпрацю в енергетиці з Катаром.

Від російської нафти відмовилися, зокрема, США та ДаніяУ другій половині березня з російського ринку вийшли чотири найбільші у світі нафтосервісні компанії: Halliburton, Schlumberger, Baker Hughes та Weatherford.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі