У Росії скоротився видобуток нафти

Поділитися
У Росії скоротився видобуток нафти © OPEC
За останній місяць видобуток нафти з конденсатом впав у РФ на 4%.

На тлі повномасштабної війни, яку Росія розв'язала проти України та подальших економічних санкцій проти агресора на території РФ скоротився видобуток нафти: середньодобовий видобуток з конденсатом станом на 3 квітня становить близько 1 млн 444 тис. т, що на 59 тис. т менше, ніж у березні (на 3,9%), передає "Інтерфакс".

Нафтові компанії знизили виробництво на 49 тис. т (4,1%) – до 1 млн 137,3 тис. т.

У систему "Транснафти" прийняли 1259 тис. т нафти за день, що на 18,5 тис. т більше, ніж у березні (на 1,5%), із них російської сировини прийняли в обсязі 1230 тис. т, на 14 тис. т більше (+1,2%).

За звітну добу постачання нафти за системою "Транснафти" склало 1115,4 тис. т, що на 61 тис. т менше (на 5%), ніж минулого місяця. Зокрема, на НПЗ Росії було поставлено через "Транснафту" 540 тис. т, що на 64 тис. т менше (на 11%), ніж у березні.

Експорт нафтової сировини за системою "Транснафти" збільшився на 2,6 тис. т - до 575,6 тис. т, але експорт, минаючи трубопровідну систему, впав на 31 тис. т - до 75 тис. т. Експорту сировини до ближнього зарубіжжя (Білорусія) поки не зафіксовано, тоді як минулого місяця він становив 8,6 тис. т/добу.

При цьому експорт російських ресурсів за системою "Транснафти" у зарубіжжя зріс на 33 тис. т - до 576 тис. т/с (на 6% вище, ніж у березні). Без її участі у далекому зарубіжжі було експортовано 75 тис. т (розрахунково), що у 31 тис. т менше, ніж у березні.

У систему прийняли 29 тис. т нафти з Казахстану, що на 7 тис. т більше, ніж у березні, але ця нафта не була протранзитована, тоді як у березні транзит становив у середньому 19 тис. т на добу.

Згідно з іншою статистикою, протягом квітня обсяги товарної нафти в товарних парках компаній зросли на 756 тис. т і на початок квітня становлять 2,2 млн т, при цьому вільні ємності за минулий місяць скоротилися на 1 млн т - до 2,8 млн т.

Через те, що Росія розв'язала повномасштабну війну проти України, від російської нафти відмовилися, зокрема, США. Знищити залежність від російського газу та нафти неодноразово закликав і прем'єр Британії Борис Джонсон: він вважає, що Росія дозволяє собі нападати на інші країни, бо впевнена: західні країни залежать від її нафти та газу і не зможуть нормально протистояти її діям. Щоб зменшити залежність від газу РФ, Німеччина домовилася про співпрацю в енергетиці з Катаром.

У другій половині березня з російського ринку вийшли чотири найбільші у світі нафтосервісні компанії: Halliburton, Schlumberger, Baker Hughes та Weatherford.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі