Байден заборонив імпорт російської нафти в США і попередив, що ціни на бензин у США зростуть

Поділитися
Байден заборонив імпорт російської нафти в США і попередив, що ціни на бензин у США зростуть © Flickr/White House
Згідно з редакцією Reuters, союзник США Британія забороняє постачання саме нафтопродуктів із Росії, а не російської нафти та газу

Президент США Джо Байден оголосив у вівторок про заборону імпорту російської нафти та інших енергоносіїв у відповідь на вторгнення в Україну, підкресливши сильну підтримку обома партіями кроку, який, як він визнав, призведе до зростання цін на енергоносії в США, повідомляє Reuters.

"Ми забороняємо весь імпорт російської нафти і газу", - заявив Байден журналістам у Білому домі. «Це означає, що російська нафта більше не прийматиметься в портах США, і американський народ завдасть ще одного потужного удару по військовій машині Путіна».

Ціни на нафту підскочили на цих новинах: еталонна нафта марки Brent LCOc1 за травень зросла на 5,4% до 129,91 долара за барель на 13:45 за Грінвічем.

Байден продовжує працювати за цим напрямом із союзниками в Європі, які значно більше залежать від російської нафти, щоб ізолювати російську енергоємну економіку та Путіна. Незадовго до виступу Байдена Великобританія оголосила про поетапну відмову від імпорту російської нафти та нафтопродуктів до кінця 2022 року. (Британія забороняє російські нафтопродукти, а не російську нафту та газ - ред. Reuters)

Байден сказав, що санкції, запроваджені Сполученими Штатами та їхніми союзниками, вже призвели до краху російської економіки. Він сказав, що останні кроки були здійснені у тісній співпраці з союзниками та партнерами по всьому світу.

США імпортували понад 20,4 млн барелів сирої нафти та нафтопродуктів у середньому на місяць із Росії у 2021 році, що становить близько 8% імпорту рідкого палива США, за даними Управління енергетичної інформації. Очікується, що заборона викличе зростання і так високих цін на бензин і спровокує зростання інфляції. Сполучені Штати також імпортують незначну кількість вугілля з Росії.

Байден передбачив, що ціни зростатимуть ще більше в результаті "війни Путіна", але пообіцяв зробити все можливе, щоб мінімізувати вплив на американський народ. Він також застеріг газові компанії США від використання ситуації для спекуляції чи піднесення цін.

Сенатор США Кріс Кунс заявив, що адміністрація координує свої дії з європейськими союзниками та «засвідчується, що ми підготували основу для розуміння того, як ефективно запровадити заборону на російські енергоносії».

«Ми побачимо підвищення цін на газ тут, у Сполучених Штатах. У Європі вони побачать різке зростання цін. Це ціна відстоювання свободи та підтримки українського народу, ось чого це коштуватиме нам», - розповів Кунс CNN.

Білий дім координував свої дії з лідерами Конгресу США, які працюють над прискореним ухваленням двопартійного закону про заборону російського імпорту, але заборона на російський імпорт зробить будь-який такий законопроект спірним.

Республіканські законодавці звернулися до соціальних мереж, щоб вітати це рішення, критикуючи політику Байдена в галузі зеленої енергії та закликаючи адміністрацію підтримати збільшення видобутку нафти та газу в країні.

Представник США Сьюзен Уайлд заявила, що американці мають усвідомити потребу великих жертв. "Очевидно, що ніхто не хоче платити більше за газ", - заявив в ефірі MSNBC демократ Уайлд із комітету із закордонних справ Палати представників.

Оголошуючи про поетапну відмову від імпорту російської нафти та нафтопродуктів до кінця 2022 року, Великобританія заявила, що дає ринку та бізнесу більш ніж достатньо часу для пошуку альтернатив імпорту, який становить 8% попиту.

"Уряд також працюватиме з компаніями через нову цільову групу з нафти, щоб допомогти їм використати цей період для пошуку альтернативних джерел", - сказав міністр бізнесу та енергетики Великобританії Квасі Квартенг.

Раніше повідомлялося про те, що Європейська організація з ядерних досліджень призупинила співпрацю з РФ. Організація підтримала Україну у війні, розв'язаній Росією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі