Коли Владімір Путін вперше вторгся в Україну у 2014 році, Захід зробив жахливу помилку, заявив прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон у своїй колонці для Telegraph.
«Путін здійснив акт насильницької агресії, відібрав величезний шматок у суверенної країни – і не отримав належного покарання. Ми вирішили якось повернутися до нормального життя. Економічні відносини не просто відновилися – вони активізувалися, коли Захід брав більше російського газу, ніж будь-коли раніше і став більш залежним від волі Путіна. Тому, коли він розпочав свою жорстоку війну в Україні, він знав, що світу буде дуже важко покарати його. Він знав, що створив залежність», - пояснив прем’єр Британії.
Джонсон підкреслює, що через почуття безкарності Путін дозволяє своїй армії бомбити пологові будинки та зривати евакуації мирних жителів. Тим часом вартість нафти та газу зростає ще більше, а це означає, що менше грошей у людей в Європі, то більше у Путіна.
«Ми не можемо так продовжувати. Світ не може бути об’єктом цього безперервного шантажу. Поки Захід економічно залежить від Путіна, він буде робити все можливе, щоб використовувати цю залежність. І саме тому ця залежність має припинитися», - підкреслює Джонсон.
За словами британського політика, величезний запас невідновлюваних енергоресурсів Росії є як силою Путіна, так і його слабкістю. Якщо світ покінчить із залежністю від російської нафти, у Росії майже нічого не залишиться для продажу світу.
«США вже оголосили про заборону на імпорт російської нафти. Британія буде робити те ж саме. ЄС погодився якомога швидше позбутися від російських енергоресурсів. <...> Пізніше цього місяця я викладу британську стратегію енергетичної безпеки – як Сполучене Королівство стане більш самодостатнім і більше не буде піддаватися на милість таких хуліганів, як Путін», - пише Джонсон.
За його словами, в основі стратегії лежить зелена енергія всіх видів.
До слова, сьогодні Велика Британія запровадила чергові санкції проти Росії: заборонила експорт до РФ предметів розкоші та запровадила додаткові 35% до чинних митних зборів на імпорт низки товарів, зокрема на горілку.