Рано чи пізно Євросоюзу доведеться вдатися до заходів проти імпорту газу та нафти з Росії, заявив глава Європейської ради Шарль Мішель.
"Думаю, що заходи щодо нафти і навіть газу також будуть потрібні - раніше чи пізніше", - сказав він, виступаючи в Європарламенті.
Мішель нагадав, що п'ятий пакет санкцій ЄС проти РФ передбачає заборону імпорту вугілля з Росії, заборону заходу російських судів у порти ЄС, заборону працювати з низкою російських банків із метою подальшого ослаблення російської фінансової системи.
За словами голови Євроради, ці заходи координуватимуться в рамках G7.
При цьому у заяві Єврокомісії напередодні уточнювалося, що санкції, які ЄС збирається запровадити щодо судів РФ, не торкнуться перевезення продукції агропромислового комплексу, енергоресурсів та гуманітарних вантажів.
Ліквідувати залежність від російського газу та нафти неодноразово закликав прем'єр Британії Борис Джонсон: він вважає, що Росія дозволяє собі нападати на інші країни, бо впевнена: західні країни залежать від її нафти та газу і не зможуть нормально протистояти її діям. Щоб зменшити залежність від газу РФ, Німеччина домовилася про співпрацю в енергетиці з Катаром.
Від російської нафти відмовилися, зокрема, США та Данія. У другій половині березня з російського ринку вийшли чотири найбільші у світі нафтосервісні компанії: Halliburton, Schlumberger, Baker Hughes та Weatherford.