Надходження нафтогазових доходів до бюджету РФ у березні впали майже в півтора рази

Поділитися
Навіть в умовах дуже часткового ембарго Росія починає визнавати втрату основного джерела доходів бюджету.

За підсумками березня відхилення фактично отриманих нафтогазових доходів до російського бюджету від очікуваних склало 302 мільярди рублів. Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на Мінфін РФ.

«Корегування зумовлене відхиленням обсягів експорту газу від прогнозного рівня, а також нижчою динамікою надходжень у рамках режиму ПДВ та зростанням відшкодування акцизу на нафтову сировину, у тому числі у зв'язку зі зміною структури окремих елементів оподаткування», — йдеться у повідомленні відомства.

Раніше планувалося, що у березні до федерального бюджету надійдуть 790 мільярдів рублів. Натомість бюджет отримав 496,3 млрд руб.

Нагадаємо, після вторгнення Росії в Україну США, Євросоюз і країни, що до них приєдналися, прийняли низку санкцій, що зачіпають, у тому числі, нафтогазовий російський експорт. Так, США та деякі інші країни запровадили ембарго на імпорт російських нафти та газу.

Внаслідок санкцій та відмови багатьох країн світу купувати російські енергоносії, знижка на російську нафту станом на 5 квітня досягла рекордного значення. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дані цінової агенції Platts.

Аналітики пов'язують сильний дисконт на Urals із різким падінням попиту на нафту цієї марки. Європейські покупці побоюються посилення санкцій, які приймають США, Великобританія та ЄС проти Росії у зв'язку з війною в Україні, і вважають за краще купувати альтернативні сорти нафти – Forties та Johan Sverdrup.

Різке подорожчання морських перевезень нафти з портів Росії та підвищення ставок страхування, а також відмова деяких банків відкривати акредитиви на купівлю російської нафти також чинять тиск на Urals.

Крім того, у березні влада РФ оголосила, що з "недружніми країнами", тобто тими, хто ввів санкції щодо Росії, розрахунки за газ будуть проводитися з обов'язковою конвертацією валюти контрактів у рублі через Газпромбанк. Новий порядок оплати запроваджено з квітня. Більшість країн заявили, що не платитимуть за газ у рублях, оскільки це не передбачено контрактами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі