Регулятор пояснив поліпшення фінансових показників банківської системи зростанням чистого процентного доходу в порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 29,5% – до 4 мільярдів 131 миллииона гривень, а також чистого комісійного доходу на 24,8% – до 2 мільярдів 78 мільйонів.
Це стало можливим після зниження вартості фондування депозитів фізосіб, а також завдяки підвищенню попиту на банківські послуги, відзначили в Нацбанку.
Крім того, позитивно на доходності банківської системи позначився результат торговельних операцій (+484 мільйони гривень). Разом з тим, відрахування до резервів платоспроможних банків за рік збільшилися у 2,45 рази – до 3 мільярдів 112 мільйонів гривень.
Прибуток у січні 2017 року отримали 76 з 93 платоспроможних банків, їх сукупний чистий прибуток склав 2,17 мільярда гривень.
Разом з тим, 17 банків продемонстрували 1,84 мільярда гривень збитку.
У січні прибуток був сформований іноземними (1,3 мільярда гривень) та приватниими банками (500 мільйонів гривень), у той час як державні банки продемонстрували 1,4 мільярда сукупних збитків.
Нагадаємо, Нацбанк своєю постановою від 10 лютого визначив нові критерії розподілу банків на групи на 2017 рік. Згідно з документом, банки з державною часткою ‒ банки, у яких держава прямо або опосередковано володіє часткою більше 75% статутного капіталу банку.
Міністерство фінансів спільно з НБУ розробило стратегію розвитку державних банків, яка націлена на залучення у їх капітал коштів міжнародних фінансових організацій протягом найближчих трьох років.
Докладніше читайте в інтерв'ю з міністром фінансів Олександром Данилюком у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".