Негативний сценарій Міжнародного валютного фонду передбачає завершення війни в Україні у середині 2026 року, а базовий — до кінця 2025 року. Про це йдеться у звіті, підготовленому експертами МВФ.
"[Негативний] сценарій передбачає більш тривалий та сильніший шок для економічної активності, бюджетних потреб і платіжного балансу відносно базового сценарію з подальшими наслідками для
макроекономічної політики", — йдеться у звіті МВФ.
Вказується, що за негативним сценарієм загальний дефіцит зовнішнього фінансування становитиме 177,2 млрд доларів, а за базовим — 148 млрд. Також при негативному сценарії прогнози щодо основних макроекономічних змінних є помітно гіршими, ніж у базовому сценарії.
Окрім цього, за негативним сценарієм погіршаться настрої компаній та домогосподарств, а також темпи повернення українських біженців. Він також спричинить подальші пошкодження цивільної інфраструктури та вимкнення світла, а оборонні потреби призведуть до подальшого дефіциту бюджету.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings очікує зростання економіки України у 2024 році на рівні 4%, завдяки активізації торгівлі через Чорне море та збільшенню урядових витрат. Водночас у 2025 році зростання сповільниться до 2,9% через дефіцит енергоресурсів і робочої сили.