Стратегія розвитку державних банків, яка розробляється Міністерством фінансів спільно з Національним банком України, націлена на залучення у капітал банків міжнародних фінансових організацій (МФО) протягом найближчих трьох років.
"Стратегія держбанків спрямована на те, щоб міжнародні інвестори, і в першу чергу МФО змогли зайти в капітал держбанків. Горизонт – до кінця 2019 року", - повідомив заступник міністра фінансів Артем Шевальов він під час "круглого столу" в Києві у понеділок, 8 лютого.
Стратегія передбачає введення системи контрактних відносин між акціонером, спостережною радою та правлінням.
Вже чітко визначені ключові пріоритети документа. Проте затримка з його остаточним прийняттям пов'язана із затримкою підписання оновленого меморандуму з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Так, основним пріоритетом визначено корпоративне управління в державному секторі, на другому місці - операційний результат, який залежить від ефективності та прозорості управління та нагляду.
Пакет законодавчих змін, необхідних для впровадження стратегії, поки знаходиться у стадії розробки, уточнив заступник голови Мінфіну.
В НБУ в свою чергу вважають, що першим кроком у реформуванні державних банків має бути впровадження засад корпоративного управління на рівні світових практик.
"Державні банки повинні бути бізнеорієнтовані, працювати в умовах вільної конкуренції з високопрофесійним і мотивованим менеджментом", - зазначила в. о. заступника голови Нацбанку Катерина Рожкова.
У свою чергу економіст Світового банку (СБ) Євген Гребенюк відзначив необхідність створення в державних банках незалежних наглядових рад.
Як писало DT.UA, в 2014-2015 роках Україна зіткнулася з важкою банківською кризою, яка завдало нищівного удару по довірі до банківської системи і її регулятора. За класифікацією МВФ, поточний банківський криза в Україні є системним і має ознаки потрійної фінансової кризи - одночасно банківської, валютної та боргової.