Про це в інтерв'ю DT.UA заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк. За його словами, законопроект писався разом з МВФ.
"Роботу над самим законопроектом ми закінчили, його розіслано на узгодження відповідно до процедури перед винесенням на Кабмін. Найближчим часом цей закон потрапить у парламент. Відсутність закону, до речі, не завадила нам створити дуже сильну наглядову раду Приватбанку", – зазначив глава Мінфіну.
Міністр також повідомив, що стратегія реформування державних банків, розроблена раніше, буде адаптована до нових реалій. Зокрема – до націоналізації "Приватбанку".
На його думку, головне завдання стратегії полягатиме в підготовці виходу з банків держави.
"Стратегія не повинна передбачати тільки поліпшення роботи - це шлях у нікуди, якщо ми не прагнемо до того, щоб ці банки перейшли в приватну власність", – зазначив Данилюк.
Нагадаємо, Нацбанк своєю постановою від 10 лютого визначив нові критерії розподілу банків на групи на 2017 рік. Згідно з документом, банки з державною часткою ‒ банки, у яких держава прямо або опосередковано володіє часткою більше 75% статутного капіталу банку.
Міністерство фінансів спільно з НБУ розробило стратегію розвитку державних банків, яка націлена на залучення у їх капітал коштів міжнародних фінансових організацій протягом найближчих трьох років.
Читайте інтерв'ю з міністром фінансів Олександром Данилюком у новому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".