У Мінсоцполітики розповіли, коли можливий старт накопичувальної системи пенсій

Поділитися
За словами Лазебної, можливо, це відбудеться через кілька років.

Накопичувальна система пенсій в Україні може запрацювати з 2024 року. Про це заявила міністерка соціальної політики Марина Лазебна.

«Восени стоїть на порядку денному Верховної Ради прийняття законопроєкту про накопичувальну систему. Думаю, це буде тільки перше читання», - розповіла Лазебная під час пресконференції.

За її словами, після прийняття закону в цілому необхідно буде якийсь час для розвитку інфраструктури.

«Ми хотіли, щоб люди відкладали на свої накопичувальні рахунки вже в 2023 році, але, можливо, це буде і 2024 рік», - додала Лазебна.

Як пояснювали в Мінсоцполітики, при запуску обов'язкових пенсійних накопичень пропонують встановити відрахування в 4% від зарплати. Їх у відомстві пропонують при прибутковості на 3% вище інфляції на рік.

Редакторка відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва писала про те, що введення обов'язкового накопичувального рівня, за підрахунками Мінфіну, тільки в перший рік призведе до дефіциту коштів на 89 млрд грн на солідарному пенсійному рівні. Це прискорить його руйнування, ще більше обмеживши можливості для підняття пенсій нинішнім пенсіонерам.

Уряд Шмигаля вперто намагається впровадити обов’язкові накопичувальні пенсії. Попри те, що ця реформа, м’яко кажучи, перезріла, пропонований урядом варіант викликає чимало застережень. Подробиці у тексті Юлії Самаєвої «Пенсії по-новому: на що розраховувати українцям» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі