Міністерство соціальної політики оприлюднило документ з поясненнями про накопичувальні пенсії в Україні.
При запуску обов'язкових пенсійних накопичень пропонують встановити відрахування в 4%, говориться в повідомленні пресслужби Мінсоцполітики.
Зараз в Україні менш як 13 млн осіб сплачують внески до Пенсійного фонду України для забезпечення 11,1 млн пенсіонерів.
Згідно з розрахунками аналітиків Інституту демографії ім. Птухи у 2050 році в країні буде 9,7 мільйона осіб, за яких сплачуються внески до Пенсійного фонду України, і 11,7 мільйона пенсіонерів.
Коефіцієнт заміщення заробітку пенсіями складає менше ніж 29% - стільки середня пенсія становить стосовно середньої зарплати. Через демографічних змін рівень заміщення заробітку пенсіями з солідарного рівня падатиме до 18-20%, говориться в повідомленні Мінсоцполітики.
При цьому наводяться розрахунки при відрахуваннях 4% від заробітної плати, які пропонуються для запуску обов'язкових пенсійних накопичень і прибутковості на 3% вище інфляції на рік.
Побудована модель для людини, який:
- отримує заробітну плату 15 000 гривень на місяць;
- працює і накопичує з 25 до 60 років (має 35 років стажу);
- на свій пенсійний накопичувальний рахунок щомісяця протягом періоду роботи отримує 2% від зарплати з сум сплаченого їм ПДФО і додатково 2% від зарплати з сум ЄСВ, який за нього заплатив роботодавець (всього 4% - 600 гривень);
- після завершення періоду роботи отримує накопичувальну пенсію протягом 15 років;
- весь час накопичення кошти людини працюють з прибутковістю 0,25% вище інфляції в місяць (приблизно 3% вище інфляції на рік);
- отримує пенсію з солідарного рівня на рівні середньої на сьогодні - 3 624 гривні (за станом на 01.03.2021).
Вказується, що середня пенсія за накопичувальною системою за 15 років у людини складе 3 117 гривень. Разом з солідарною пенсією людина буде отримувати 6 741 гривню, що складе 45% від її зарплати.
Зараз в Україні більшість доступних фінінструментів дають прибутковість нижче інфляції, наприклад, банки приймають депозити під 7,0% річних при інфляції в 10,2%.
Середній розмір пенсії на 1 липня 2021 року в Україні склав 3 778,78 гривень, а за перший квартал її розмір зріс на 54,13 гривні або на 1,45%.
Раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів ініціює створення окремого органу для страхування пенсійних накопичень громадян при впровадженні в Україні обов'язкових накопичувальних пенсій, заявив глава Мінфіну Сергій Марченко.
На його думку, на початковому етапі активним учасником системи накопичень має стати держава - щоб "створити довіру серед громадян та сформувати умови для подальшої децентралізації цієї системи".
Нагадаємо, до кінця 2021 року в Україні відбудеться ще три етапи підвищення пенсій для різних категорій.
Пенсії зростуть з 1 жовтня і з 1 грудня, повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України (ПФУ).
З 1 жовтня відбудуться доплати до 400 гривень особам, яким виповнилося від 75 до 80 років, а мінімальний розмір пенсійної виплати встановлюється на рівні 2 500 грн.
Планувалося, що виплати почнуться з 1 липня, проте уряд вирішив перенести їх на кінець року.
1 грудня цього року заплановано підвищення мінімальної пенсії на 80 гривень з 1 854 гривень до 1 934. Відповідно зростуть розміри надбавок і доплат.
Також з 1 грудня мінімальна зарплата зросте з 6 000 до 6 500 гривень.