Експерти парламентського Комітету з питань антикорупційної політики, аналізуючи перспективи впровадження в Україні обов'язкових накопичувальних пенсій, зазначають, що «Україна не має достатнього рівня економічного розвитку та стану справ з запобіганням корупції» для її впровадження, пише редактора відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва у статті «Пенсії по-новому: на що розраховувати українцям».
Серед основних ризиків вони відзначають наступні:
- можливість створення фінансової піраміди за участі держави;
- можлива корупція, пов’язана з отриманням статусу учасників ринку, допущених до роботи на другому рівні;
- корупція, пов’язана з обранням напрямів та об’єктів інвестування коштів пенсійного забезпечення.
Окремо експерти наголошують, що фондовий ринок України нерозвинутий, має доволі слабку регуляцію, неналежний контроль та обмежені інвестиційні інструменти. Через це існує «значний ризик інвестування коштів громадян не в прозорий конкурентний спосіб, а шляхом створення «кишенькових» фінансових установ із використанням адміністративного ресурсу для їх розподілення».
Уряд Шмигаля вперто намагається впровадити обов’язкові накопичувальні пенсії. Попри те, що ця реформа, м’яко кажучи, перезріла, пропонований урядом варіант викликає чимало застережень. Подробиці у тексті Юлії Самаєвої «Пенсії по-новому: на що розраховувати українцям» для читачів ZN.UA.