Запровадження обов'язкового накопичувального рівня, за підрахунками Мінфіну, лише в перший рік призведе до дефіциту коштів у 89 млрд грн на солідарному пенсійному рівні, пише редактора відділу економіки ZN.UA Юлія Самаєва у статті «Пенсії по-новому: на що розраховувати українцям».
Наразі в Україні трохи менше 11 мільйонів пенсіонерів. А платників ЄСВ – близько 12,8 мільйона. Другі утримують перших за рахунок відрахування ЄСВ. Оскільки мінімальний ЄСВ – 1 320 гривень, або 22% від мінімальної заробітної плати, зрозуміло, що підтримка ця не може бути значною.
«Якщо «солідарний» рівень «збідніє» ще майже на 90 мільярдів гривень, це прискорить його руйнацію, ще більше обмеживши можливості для підняття пенсій нинішнім пенсіонерам», - наголошує авторка.
Нагадаємо, у своїй аналітиці Пенсійний фонд вже зараз зазначає: «Значне покращення пенсійного забезпечення осіб похилого віку, що вийшли на пенсію, в нинішній фінансовій ситуації є вкрай проблематичним. (...) У зв’язку із зниженням темпів зростання власних доходів солідарна система пенсійного забезпечення втрачає свою страхову складову, так як фінансування пенсій все більше залежить від надходжень коштів з державного бюджету».
«Впровадження обов'язкового накопичувального рівня цю ситуацію лише погіршить»,- наголошує Юлія Самаєва.
Уряд Шмигаля вперто намагається впровадити обов’язкові накопичувальні пенсії. Попри те, що ця реформа, м’яко кажучи, перезріла, пропонований урядом варіант викликає чимало застережень. Подробиці у тексті Юлії Самаєвої «Пенсії по-новому: на що розраховувати українцям» для читачів ZN.UA.