У Мінагрополітики кажуть про необґрунтоване завищення оціночної вартості землі електронним модулем ФДМУ

Поділитися
У Мінагрополітики кажуть про необґрунтоване завищення оціночної вартості землі електронним модулем ФДМУ
Зміни до алгоритсу автоматичної оцінки землі стартують вже незабаром.

Мінагрополітики анонсує зміни в сервісі автоматичної оцінки землі, оскільки вважає що електронний модуль, який впроваджував Фонд держмайна, призводить до завищення оціночної вартості. Як повідомляє пресслужба Мінагрополітики, ця проблема стала предметом обговорення на 5-му Земельному штабі.

"Одне з питань, які обговорили на 5-му Земельному штабі, – зміна алгоритму оцінки, який використовується модулем електронного визначення оціночної вартості землі Фондом держмайна", - йдеться в повідомленні.

"Будуть використовуватися більш усереднені значення, що запобігатиме випадкам необґрунтованого завищення оціночної вартості та відповідно податкових платежів, які трапляються сьогодні", – розповів заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко.

За словами Мірошниченка, Мінагрополітики та Держгеокадастр вже напрацювали увесь пакет документів, необхідних для обґрунтування та зміни цього алгоритму.

"Уже незабаром Фонд держмайна запровадить ці зміни", - зазначили в Мінагрополітики.

За інформацією Мінагрополітики, на сьогодні середня ціна торгів за гектар землі в Україні сягнула 40 тис. грн.

"На сьогодні зареєстровано майже 60 тис. правочинів щодо купівлі-продажу землі, якими охоплено понад 150 тис. га землі. Середня ціна за гектар продовжує зростати: на сьогодні вона становить майже 40 тис. грн. Динаміка за ціною постійно йде вгору – усі лоти реалізуються на зростання ціни, яке в підсумку сягає в середньому 217%", - зазначають в міністерстві.

Повідомляється, що в електронній системі Прозорро.Продажі на сьогодні опубліковано 1542 аукціони. Успішно відбулися 202 земельні торги. Майже 8 тис. га земельних ділянок пропонується як лоти в різних регіонах України з загальною вартістю 570 млн грн.

Нагадаємо, як писала для ZN.UA головний науковий співробітник ДУ "Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України" Оксана Веклич,  поширене нині твердження, що ціна гектара сільськогосподарської землі, за нормативною грошовою оцінкою, в регіонах України становить від 1 тис. до 2,5 тис. дол., виявляється хибним, оскільки майже в півтора разу (точніше, в 1,4 разу) занижує фактичну мінімальну та максимальну вихідну початкову ціну гектара сільськогосподарської землі.

Також помилковою виявилася дуже поширена думка, що стартова середня вартість гектара земель сільськогосподарського призначення з відкриттям ринку землі становитиме 2–2,5 тис. дол., бо, як переконливо показують розрахунки за даними Держгеокадастру, вона орієнтовно становить 3,1 тис. дол. Детальніше про це читайте в статті  "Ціна землі".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі