В Україні стартував ринок сільськогосподарської землі

Поділитися
В Україні стартував ринок сільськогосподарської землі © mriya.net
Очікується, що середня вартість гектара землі в цьому році виросте в два рази до близько 50 тис грн.

З 1 липня 2021 року громадяни України можуть легально купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення. Щоб це стало можливим в ніч з 30 на 31 березня 2020 року депутати прийняли законопроект 2178-10, який вводить ринок земель.

Закон скасовує дію мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, який діяв, з перервами, з 1917 року.

Таким чином, крім держави і територіальних громад володіти землею зможуть громадяни України. Вони зможуть придбати не більше 100 гектарів "в одні руки".

Як пише ЕП, це не означає, що через пов'язаних осіб не можна буде купити більше. Тобто через родичів і партнерів можна купити більше 100 га. Також треба буде пояснити походження коштів.

З 2024 року доступ до ринку с/г землі отримають юридичні особи, а максимальний обсяг володінь зросте до 10 тис га.

Іноземці зможуть купувати українські землі тільки після прийняття відповідного рішення на загальнонаціональному референдумі. Коли він відбудеться - невідомо.

Незалежно від результатів референдуму, іноземці не зможуть купувати землю в 50-кілометровій зоні від кордону України.

Відзначимо, що сільгоспземля займає більше 70% території країни.

За даними Госгеокадастра, площа зареєстрованих земельних ділянок дорівнює 32,3 млн га, з яких 19,9 млн га оформлені в оренду.

Виставити ділянки на продаж можуть 6,9 млн приватних власників, яким належить 27,6 млн га сільгоспземлі. Середній розмір ділянки - 4,5 га.

Госгеокадастр підрахував, що нормативна грошова оцінка 1 га ріллі складе від 21 тис грн до 34 тис грн в залежності від регіону.

За прогнозами Мінагрополітики, середня вартість гектара землі відразу після відкриття ринку складе близько 50 тис грн. Мінекономіки очікує, що далі земля щорічно буде дорожчати на 10-15%.

Під забороною купівлі-продажу залишаються державні і комунальні сільськогосподарські землі.

Повідомлялося, що ринок землі сільгосппризначення відкривається з 1 липня. Відповідно, сторонам угоди по купівлі земельної ділянки необхідно буде оплатити 5% податку на доходи фізичних осіб та 1,5% військового збору від зазначеної в договорі купівлі-продажу вартості ділянки.

Нагадаємо, що   президент України Володимир Зеленський підписав закон   про продаж земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них через електронні аукціони.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі