Рада дозволила продавати землю на електронних аукціонах

Документ Доповнено
Поділитися
Рада дозволила продавати землю на електронних аукціонах © Василь Артюшенко, ZN.UA
Народні депутати ухвалили необхідний для цього закон.

Верховна Рада ухвалила закон №2195 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони”. Документ в цілому підтримали 272 народні депутати.

Фракції голосували так:

  • "Слуга народу" - 230 за;
  • ОПЗЖ - 0 за;
  • "Європейська солідарність" - 0 за;
  • "Батьківщина" - 0 за;
  • "За майбутнє" - 0 за;
  • "Голос" - 14 за;
  • "Довіра" - 18 за;
  • позафракційні - 4 за.

Закон дозволяє продавати земельні ділянки державної та комунальної власності виключно через електронні аукціони в електронній торговій системі в режимі реального часу в інтернеті. Дані про аукціон та лоти розміщуватимуть в інтернеті одразу. Однак, до завершення торгів інформація про учасників буде конфіденційною.

За результатами цих торгів укладатиметься договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису з переможцем, який запропонував найвищу ціну за ділянку.

У торгах зможуть брати участь не менше двох осіб, серед них можуть бути й фермери. 

Згідно із законом, гарантійний внесок дорівнює 30% від початкової ціни. Аукціон відбуватиметься у три етапи, тобто один етап – одне підвищення ставки.

Мінімально можна підняти ціну на 1% від стартової вартості лота.

Раніше парламент також ухвалив закон №2194, який передбачає передачу земель державної власності за межами населених пунктів до комунальної власності органів місцевого самоврядування. Цей документ, як і закон №2195 повинні завершити в Україні земельну реформу.

Нагадаємо, 1 липня 2021 року має розпочатися новий етап земельних відносин, що передбачатиме надання 7 мільйонам власників паїв можливості ними розпоряджатися. Однак чи можна це вважати запуском повномасштабного ринку сільськогосподарських земель і завершенням земельної реформи? Ні. У тексті “Земельні очікування — 2021 рікАндрій Мартин пояснює, чому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі