Європейський союз і Росія домовилися про умови зимового пакету поставок газу в Україну, заявив глава Міненерго РФ Олександр Новак після переговорів з віце-президентом Єврокомісії Марошем Шефчовичем.
Новак розповів, що Росія готова знизити ціну на газ Україні на зимовий період для формування ціни газу на рівні сусідніх країн, наприклад, таких як Польща.
Глава "Газпрому" Алекса Міллер також повідомив, що ЄС може виділити Україні 500 мільйонів доларів на закачування 2 мільярдів куб. м газу, однак з умовою, що газ буде закуплено безпосередньо у "Газпрому".
Сьогодні також повідомлялося, що "Нафтогаз" розраховує на новий "зимовий" контракт з "Газпромом" вже у вересні. Так, глава українського держхолдингу Андрій Коболєв заявив, що після переговорів з "Газпромом" і Єврокомісією ситуація оптимістична і він сподівається "отримати фінансування, заповнити підземні сховища газу і у нас буде комфортний рівень запасів, щоб пройти зиму".
8 вересня прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росія запропонувала Україні пільгові ціни на газ (247 з невеликим доларів за тисячу кубічних метрів), проте Київ відмовився.
31 серпня міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявив, що розраховує на знижку на російський газ в 30-40 доларів за ціною в 250 доларів. Міністр зазначив, що Україна не буде купувати газ за будь-якою ціною.
За кілька днів до цього Демчишин заявив, що Україна укладе угоду по газу з Росією до кінця зими.
"Термін дії угоди з РФ щодо постачання газу - ред.) - до кінця опалювального сезону", - зазначив Демчишин.
Як писало DT.UA, Україні потрібно встигнути накопичити в ПСГ мінімум 17 млрд куб. м газу. Синоптики прогнозують не таку "політкоректну" зиму, як минулого року (майбутня зима буде холоднішою), тому й газу Україні потрібно буде більше. Зокрема, цієї зими Україні потрібно близько 28 млрд кубометрів газу, писала раніше Алла Єрьоменко в своїй статті "Тепловий удар".
Автор прогнозує, що в четвертому кварталі 2015-го споживання газу складе близько 13,6 млрд кубометрів (газ, видобутий в Україні, - 5,1 млрд, імпортований газ - близько 4 млрд, відбір газу з підземних сховищ - близько 4,6 млрд кубометрів), в січні-березні 2016-го - ще близько 14,5 млрд кубометрів (газ, видобутий в Україні, - близько 5 млрд, імпортований газ - до 2,6 млрд, відбір газу з ПСГ - майже 7 млрд кубометрів).
Про те, чим загрожує випадок кризової ситуації з постачаннями природного газу, читайте в статті "Хоч вовк траву їж", або Чому і про що прем'єр не попередив співгромадян" на сайті DT.UA.
Як відомо, 1 липня 2015 року Україна призупинила закупівлю газу у РФ, так як сторонам не вдалося узгодити відповідну додаткову угоду до контракту на третій квартал.