Україні потрібно встигнути накопичити до зими мінімум 5 млрд кубометрів газу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україні потрібно встигнути накопичити до зими мінімум 5 млрд кубометрів газу Взимку 2015-2016 Україні потрібно буде більше газу
Прогнозують, що майбутня зима буде холоднішою попередньої, тому і газу Україні потрібно буде більше.

Якщо виходити з того прогнозного обсягу споживання газу, який піддається обчисленню, то можна припустити, що взимку 2015-2016 рр. Україні потрібно близько 28 млрд кубометрів газу.

Про це у статті на DT.UA пише редактор відділу економічної безпеки Алла Єрьоменко.

Автор прогнозує, що в четвертому кварталі 2015-го споживання газу складе близько 13,6 млрд кубометрів (газ, видобутий в Україні, - 5,1 млрд, імпортований газ - близько 4 млрд, відбір газу з підземних сховищ - близько 4,6 млрд кубометрів), в січні-березні 2016-го - ще близько 14,5 млрд кубометрів (газ, видобутий в Україні, - близько 5 млрд, імпортований газ - до 2,6 млрд, відбір газу з ПСГ - майже 7 млрд кубометрів).

Читайте також: Україна нарощує реверс газу зі Словаччини після паузи

Газовий мінімум для початку осінньо-зимового сезону 2015–2016 рр. вимагає плюс до накопиченого на сьогодні у ПСГ 12,1 млрд кубометрів ще 5 млрд: півтора мільярда ще можна встигнути видобути в Україні, а 3,5 млрд кубометрів потрібно імпортувати.

Автор нагадує, що до початку осінньо-зимового сезону 2014–2015 рр. у ПСГ України було накопичено 17,1 млрд кубометрів газу.

"Ну а щоб узагалі без газових проблем - і нам, і європейцям, то в жовтні-грудні 2015 р. потрібно імпортувати не менш як 4 млрд кубометрів, а в січні-березні 2016-го - близько 2,6 млрд кубометрів природного газу. Тобто разом - близько 6,7 млрд кубометрів газу", - наводить розрахунки Єременко.

Вона зазначає, що свої розрахунки поки що офіційно не оголосив балансоутримувач - НАК "Нафтогаз України".

"Статистика в спробах підрахувати, скільки ж Україні необхідно закачати газу в ПСГ, не врятує. По-перше, синоптики не прогнозують такої самої політкоректної зими, як минула. Тому від початку температурний режим осені та зими 2015–2016 рр. знижено на три градуси стосовно попереднього аналогічного періоду. Відповідно, витрати газу збільшаться. По-друге, навряд чи хтось візьметься точно підрахувати споживання газу на території проведення АТО та тимчасово окупованого Криму", - йдеться в статті.

Докладніше читайте у статті Алли Єрьоменко "Тепловий удар" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Related video

10 липня Україна і 14 інших країн Європейського Союзу, Енергетичного співтовариства підписали в Дубровник (Хорватія) меморандум про інтеграцію газового ринку і диверсифікацію джерел постачання газу. Згідно з підписаним документом, сторони прискорять темп будівництва відсутніх ланок газової інфраструктури, а також будуть працювати над оптимізацією використання існуючої інфраструктури, зокрема, для реверсних поставок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Дмитрий Шалободинский
17 Серпня 2015, 18:05
Зима 2015-2016 года в городе Ростове-на-Дону ожидается аномально холодной.Декабрь 2015 года в городе Ростове-на-Дону ожидается довольно холодным и очень снежным минус -17 минус -22 градусов мороза,январь 2016 года в городе Ростове-на-Дону ожидается аномально холодным и очень лютым минус -30 минус -35 градусов мороза,февраль 2016 года в городе Ростове-на-Дону ожидается студеным и суровым минус -23 минус -28 градусов мороза...
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі