Банки попереджають про введення плати за обслуговування карток

Поділитися
Банки попереджають про введення плати за обслуговування карток © Андрій Товстиженко, ZN.UA
Після першого етапу зниження міжбанківської комісії банки вже почали прибирати кешбек зі своїх продуктів.

Влітку наступного року, коли в Україні запланований наступний етап зниження міжбанківської комісії (інтерчейндж) платіжними системами Visa та Mastercard, банки України будуть змушені розглянути рішення про введення плати за обслуговування дебетових карток. Про це представники банків розповіли під час круглого столу "Коли все буде cashless: як найближчим часом розвиватимуться безготівкові платежі в Україні".

"Поки що ці продукти не будуть платними, але ми розуміємо, що, напевно, влітку наступного року, за наступної хвилі зниження інтерчейнджу, будемо для себе приймати рішення, чи вводити за дебетовими картками певну фіксовану плату за обслуговування – щомісячну або щорічну", – попередив заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравицький.

Він наголосив, що емісійні бізнеси банкірів щонайменше не в захваті від того, що відбулося. І після скорочення в листопаді комісії інтерчейндж банки почали переглядати кешбеки.

"Наші продукти були сконструйовані з активним використанням кешбеку – і за дебетовими картками, і кредитними. Ми з дебетових карток вже прибрали кешбек", – зазначив Муравицький.

Нагадаємо, 17 травня 2021 року Національний банк, Masterсard та Visa підписали Меморандум про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні. Цим документом було закріплено узгоджений підхід щодо поступового зниження граничного розміру комісії інтерчейндж. 

Хоча за кілька місяців до того Нацбанк опублікував офіційну заяву з критикою проекту закону №4364, яким депутати зокрема хотіли встановити граничний розмір міжбанківської комісії. Регулятор вважав, що це може зашкодити споживачам і змусить банки згортати програми лояльності. 

"Деякі з банків виявили занепокоєння щодо зниження граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій в Україні", - визнавали також в Антимонопольному комітеті.

Але до моменту розгляду питання в АМКУ Нацбанк несподівано змінив свою позицію. Крім того, ще кілька банків й заявників підтримали зниження міжбанківської комісії. Тож, АМКУ надав відповідний дозвіл MasterCard та Visa.

Думки експертів, які прогнозували, що внаслідок зниження ставок інтерчейндж, невдовзі банки будуть змушені або зменшувати власні прибутки, або скорочувати розмір кешбеку, що є більш вірогідним, ніхто не почув.

Інтерчейндж – це міжбанківська комісія. Банк, який встановив свій термінал, тобто банк-еквайр, має заплатити комісію банку, карткою якого власник карти платить, тобто банку-емітенту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі