Visa та Mastercard знизили міжбанківську комісію в Україні

Поділитися
Visa та Mastercard знизили міжбанківську комісію в Україні
НБУ заявляє про виконання домовленостей.

Відсьогодні, з 26 листопада 2021 року, Visa та Mastercard знизили розмір ставки внутрішньодержавних міжбанківських комісій інтерчейндж в Україні до рівня 1,2%. Таким чином, ці дві міжнародні платіжні системи дотримались домовленостей щодо зниження міжбанківської комісії в Україні, повідомляє Національний банк України.

"Національний банк констатує дотримання міжнародними платіжними системами Visa та Masterсard домовленостей щодо зниження комісій інтерчейндж. З 26 листопада 2021 року Visa та Mastercard знизили розмір ставки внутрішньодержавних міжбанківських комісій інтерчейндж в Україні до рівня 1,2%", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що про зниження комісії регіональні представництва компаній повідомили НБУ.

Зниження розміру ставки комісій інтерчейндж відбулося в межах виконання умов Меморандуму про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні.

Передумовою зниження комісій стало надання Антимонопольним комітетом України 11 листопада 2021 року відповідного дозволу компаніям Mastercard та Visa на узгоджені дії у вигляді зменшення розміру внутрішньодержавних міжбанківських комісій.

"Національний банк позитивно оцінює продовження поступового зниження ставок для внутрішньодержавних операцій в Україні. Ми вважаємо, що подальша реалізація меморандуму дасть змогу збалансовано розвивати безготівкові розрахунки з урахуванням рівня охоплення громадян банківським обслуговуванням, з одного боку, і розвитку платіжної інфраструктури - з іншого, – підкреслив заступник голови Нацбанку Олексій Шабан.

У НБУ сподіваються, що це також "вплине на зменшення банками-еквайрами тарифів для торговців, що, зокрема сприятиме зниженню витрат бізнесу".

Нагадаємо, 17 травня 2021 року Національний банк, Masterсard та Visa підписали Меморандум про сприяння конкурентному платіжному ринку в Україні. Цим документом закріплено узгоджений підхід щодо поступового зниження граничного розміру комісії інтерчейндж. Ключовою умовою для реалізації цього меморандуму та початку зниження розміру комісії було отримання міжнародними платіжними системами дозволу Антимонопольного комітету України на такі узгоджені дії.

Хоча за кілька місяців до того Нацбанк опублікував офіційну заяву з критикою проекту закону №4364, яким депутати зокрема хочіли встановити граничний розмір міжбанківської комісії. Регулятор вважав, що це може зашкодити споживачам і змусить банки згортати програми лояльності. 

Загалом меморандум передбачає, що платіжні системи-підписанти повинні знизити граничні розміри ставок комісії інтерчейндж: через два тижні після отримання дозволу АМКУ – до рівня не більше 1,20%, із 1 липня 2022 року – до рівня не більше 1,00%, із 1 липня 2023 року – до рівня не більше 0,9%.

При цьому, в Антимонопольному комітеті визнавали, що не всі банки задоволені таким рішенням.

"Деякі з банків виявили занепокоєння щодо зниження граничного розміру ставок внутрішньодержавних міжбанківських комісій в Україні, Але ця інформація спростовується даними НБУ та іншими банками й заявниками", - повідомляли в АМКУ.

Варто також згадати, що експерти прогнозують, що внаслідок зниження ставок інтерчейндж, невдовзі банки будуть змушені або зменшувати власні прибутки, або скорочувати розмір кешбеку, що є більш вірогідним.

Інтерчейндж – це міжбанківська комісія. Банк, який встановив свій термінал, тобто банк-еквайр, має заплатити комісію банку, карткою якого власник карти платить, тобто банку-емітенту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі