Нацбанк виступив проти обмеження міжбанківської комісії

Поділитися
Нацбанк виступив проти обмеження міжбанківської комісії © Андрій Товстиженко, DT.UA
На думку регулятора, комісії повинні регулюватися ринком.  

Нацбанк опублікував офіційну заяву з критикою проекту закону №4364, яким депутати зокрема хочуть встановити граничний розмір міжбанківської комісії. Регулятор вважає, що це може зашкодити споживачам і змусить банки згортати програми лояльності. Про це йдеться в заяві регулятора на сайті.

Згідно із заявою, розмір ставки інтерчейндж (міжбанківської комісії) повинен регулюватися виключно ринковими методами. У той же час, до другого читання в законопроект хочуть внести зміни, якими встановлюється граничне значення цієї ставки.

Хоча розробники законопроекту стверджують, що такі зміни сприятимуть гармонізації українського законодавства з Європейським і призведе до зменшення цін на товари і послуги, в НБУ говорять про негативні наслідки. У заяві пояснюється, що результати регулювання інтерчейндж в ЄС в 2015 році привели до зростання вартості обслуговування банківських рахунків, виключно платного обслуговування карт, меншого їх кількості.

Також збільшилася вартість овердрафтів та отримання кредитних коштів, зросла вapтість транскордонних операцій (за межами країни банку-емітента) і скоротилися програми лояльності (кешбек і т.д.).

Нагадаємо, що українські банки за підсумками січня поточного року отримали 4,05 млрд грн чистого прибутку, найприбутковішим традиційно став Приватбанк - 1,535 млрд грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі