Антимонопольний комітет відкрив справи проти "Приватбанку" і "Ощадбанку" через монопольне становище

Поділитися
Антимонопольний комітет відкрив справи проти © telegraf.com.ua
Банки могли завищити комісію за еквайринг.

Антимонопольний комітет почав розгляд справ проти АТ КБ "Приватбанк" та АТ "Ощадбанк" щодо можливого встановлення банками завищеною комісії за еквайринг. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Відзначається, що для проведення розрахунків через платіжні термінали, торговці співпрацюють з банками, які є учасниками платіжної системи та отримали статус еквайра. Цим банкам підприємці і платять комісію еквайрингу.

В АМКУ заявляють, що такий стан АТ "Ощадбанк" і АТ КБ "ПриватБанк" має структурні ознаки монопольного на ринку послуг еквайрингу. Положення банків, зокрема, одноосібна чи це або колективна монополія, визначатимуть в ході розслідування.

За даними комітету, вже відомо, що держбанки встановлювали завищені комісії за операціями, які не несуть витрати на інтерчейндж. Тобто, при відсутності необхідності платити інтерчендж, банк-еквайєр не міняв розмір комісії за еквайринг. Відповідно, торговець платив однаковий розмір комісії, незалежно від наповнення послуги.

Банки-еквайри в свою чергу платять банкам-емітентам (які випускають платіжні картки) міжбанківську комісію - інтерчейндж. Її розмір встановлюється міжнародними платіжними системами. Як пояснюють в АМКУ, вона однакова для всіх банків, але відрізняється за типом карти, видом діяльності торговця тощо.

"Якщо банк-емітент і банк-еквайєр - один і той же банк, при розрахунках не проходить міжбанківська операція, а тому не виникає підстав включати до тарифу по еквайрингу комісійну винагороду інтерчейндж", - говорять в комітеті. Відзначається, що послуги еквайрингу протягом 2018-20 рр. надавали близько 30 банків, тобто ринок потенційно конкурентний.

У той же час, саме "Приватбанк" і "Ощадбанк" мають можливість надавати послуги еквайрингу з територіальним покриттям по Україні в повному обсязі. Тому, найбільші торговці зазвичай вибирають послуги одного або відразу двох цих банків.

Раніше повідомлялося, що три системні банки - Ощадбанк, ПриватБанк і Райффайзен Банк Аваль, - виступили зі спільною заявою щодо готовності поступово зменшити ставку інтерчейндж (міжбанківської комісії). Це звернення до влади підтримали в Visa і Mastercard.

Раніше Нацбанк опублікував офіційну заяву з критикою проекту закону №4364, яким депутати зокрема хочуть встановити граничний розмір міжбанківської комісії. Регулятор вважає, що це може зашкодити споживачам і змусить банки згортати програми лояльності. 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі