Справа офшорів братів Суркісів проти Приватбанку, за якою з державного банку хочуть стягнути понад 350 млн доларів (10 млрд грн), передали на розгляд Великої палати Верховного Суду. При цьому банку відмовлено у відводі судді. Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.
Так, 14 квітня 2021 року Колегія суддів Касаційного цивільного суду в складі ВС частково задовольнила клопотання ПриватБанку, КМУ та Мінфіну і передала справу на розгляд Великої палати ВС "в зв'язку з існуванням виключної правової проблеми на підставі ч. 5 ст. 403 ЦПК України".
Відзначається, що колегія суддів відмовилася задовольняти заяви сторони про відвід судді-доповідача Сергія Погрібного.
Уточнюється, що в складі колегії відбулася заміна: суддю Аллу Олійник в зв'язку з хворобою замінено на суддю Григорія Усика.
Раніше колегія суддів Верховного суду перенесла на 14 квітня 2021 року розгляд справи справи про оскарження рішення суду від 2017 року щодо зобов'язання ПриватБанку обслуговувати кіпрські депозити компаній братів Суркісів, зобов'язання за якими оцінюють в $347,4 млн.
До цього в Верховному Суді пояснили, хто затягує розгляд "справи Суркісів". Мовляв, Печерський суд не надає Верховному Суду матеріали по справі за позовом офшорних компаній, пов'язаних з братами Суркісами, незважаючи на надіслані вимоги - тому Суд не може розглянути касаційні скарги Кабміну і "Приватбанку".
Звітуючи в Раді генпрокурорка Ірина Венедиктова заявила, що не може блокувати «справа Приватбанку», і виправдовувала проведення додаткових експертиз інтересами справи.
На практиці призначення додаткових, а насправді непотрібних експертиз часто використовується, навпаки, для затягування часу або злиття справ. До того ж, всі необхідні експертизи вже провело НАБУ. У бюро припускають, що справу можуть «злити» за відпрацьованою схемою: Печерський райсуд Києва може передати її з НАБУ в інший орган досудового розслідування.
Про що Венедиктова збрехала під час виступу в Раді, читайте в матеріалі Вадима Валька і Богдана Миколайчука «Казки для депутатів» в ZN.UA.